Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Esperal w Katowicach - gdzie bezpiecznie zaimplementować wszywkę alkoholową?

  • Dodano: 2020-09-28 07:00, aktualizacja: 2020-09-28 11:57

Esperal w Katowicach – dostępność wszywki alkoholowej zachęca coraz więcej osób do skorzystania z awersyjnej metody leczenia alkoholizmu. Należy jednak pamiętać o tym, że jest to jedynie substancja pomocnicza, której działanie wspomaga walkę z alkoholizmem. Aby ją wygrać, należy przestrzegać kilku zasad kompleksowej terapii uzależnień.

Wszywając sobie Esperal, nie tylko nie możesz chwilowo pić. Metoda ta jest bowiem stosowana w celu wzbudzenia stałej wstrzemięźliwości alkoholika. Chwilowa zmiana nic nie da. Jest ona nie tylko nieskuteczna, ale może być również niebezpieczna dla zdrowia. Działanie wszywki alkoholowej trwa nawet do 12 miesięcy. Właśnie dlatego pacjent powinien podjąć dłuższą, najlepiej trwałą, abstynencję. Wszywając Esperal w Katowicach, masz pewność bezpieczeństwa i wysokiej jakości wykonywanego zabiegu.

Czym jest i jak działa Esperal?

Esperal to substancja całkowicie bezpieczna i legalna. Znana jest również jako disulfiram. Ma postać jałowych tabletek wszywanych podskórnie do ciała pacjenta. Esperal w Katowicach jest dostępny w Centrum Medycznym Galmedic od ręki. Nie jest wymagana recepta czy posiadanie własnego leku. Po zakwalifikowaniu do zabiegu pacjent otrzymuje swoją dawkę leku. Zawsze pochodzi on od sprawdzonego producenta.

Pochodzenie substancji jest istotne ze względów bezpieczeństwa. Działanie Esperalu opiera się na prostej zasadzie. W kontakcie z alkoholem blokuje on wydzielanie jednego z enzymów wątrobowych. Chodzi tu o dehydrogenazę aldehydową. W rezultacie jej braku w organizmie nie może dojść do całkowitego i szybkiego strawienia alkoholu etylowego. W krwiobiegu kumuluje się zatem szkodliwa substancja – aldehyd octowy. To ona odpowiada za objawy zatrucia alkoholowego, które występują po próbach przepicia wszywki. Ich bagatelizowanie może doprowadzić do występowania znacznych problemów zdrowotnych, a nawet zagrożenia życia.

Esperal w Katowicach – wszycie

Wszywając Esperal w Katowicach, każdy pacjent musi liczyć się z zaleceniami lekarza. Pierwszym z nich będzie zawsze wstrzemięźliwość alkoholowa. Zabieg wykonywany w Centrum Medycznym Galmedic w Katowicach jest bezpieczny i bezbolesny. Wszywkę w ciele alkoholika umieszcza lekarz specjalista (chirurg), który najpierw znieczula miejscowo obszar nacięcia skóry. Esperal ma formę jałowych tabletek. Umieszcza się je w kilkucentymetrowym nacięciu na głębokości kilku centymetrów. Tabletka zawsze implementowana jest w okolicy mięśniowej. Substancja czynna stopniowo uwalnia się do organizmu. Pozostaje ona aktywna w ciele „zaszytego” alkoholika nawet przez rok. Nie można samodzielnie usunąć wszywki alkoholowej. W tym celu konieczna jest ingerencja chirurgiczna. Usunięcie aktywnej tabletki nie powoduje jednoczesnego usunięcia z organizmu substancji czynnej. Esperal krąży w krwiobiegu jeszcze przez pewien czas – organizm jest nim bowiem szczególnie wysycony.

Koszt wszycia Esperalu

Cena za wszycie Esperalu waha się w zależności od użytej dawki i szczególnych okoliczności wykonywania zabiegu i sięga 650-850 złotych. Koszt wykonania zabiegu nie jest więc wysoki, zwłaszcza jeśli pacjent weźmie pod uwagę czas działania leku. Substancja czynna wszywki alkoholowej wydziela się do organizmu przez kilka miesięcy, a nawet rok. W związku z tym wydatek rzędu kilkuset złotych wystarcza alkoholikowi na długotrwałą terapię. Należy jednak pamiętać, że aby była ona najskuteczniejsza, powinna przebiegać w sposób kompleksowy.

Straszak czy strażnik?

Wszywka alkoholowa to awersyjna metoda, która wspomaga terapię alkoholizmu. Jako substancja ma ona do spełnienia dwa zadania. Powinna być zarówno strażnikiem trzeźwości, jak i straszakiem dla alkoholizmu.
„Zaszyty” alkoholik myśli, że nie musi pić, bo nie może. Ma przecież wszywkę, dzięki której powstrzyma się od spożycia alkoholu. W ten sposób działa ona tylko u osób mających stosunkowo silną motywację wewnętrzną do walki z nałogiem. U pozostałej części osób uzależnionych, terapia awersyjna najpewniej skończy się fiaskiem. Wszystko dlatego, że spokój, jaki daje Esperal, jest jedynie chwilowy i złudny. Objawy głodu alkoholowego, huśtawka nastrojów, zaburzenie poczucia bezpieczeństwa – te symptomy powodują, że mimo „zaszycia” alkoholik rozpoczyna wewnętrzną batalię.

Esperal straszy i pilnuje. Myśli alkoholika jednak coraz częściej krążą wokół alkoholu. I choć boi się on skutków połączenia substancji czynnej wszywki z substancją odurzającą, często sprawdza, na ile może sobie pozwolić. Esperal nie powoduje zaniku chęci picia i cudownego pozostawania w trzeźwości. Aby osiągnąć efekt leczniczy, należy poddać się kompleksowej terapii leczenia alkoholizmu. Jej elementami, oprócz wszywki, są także detoks i psychoterapia alkoholizmu dostępne w Centrum Medycznym Galmedic. Gdy pacjent z wszytym Esperal podejmie leczenie odwykowe, nie czeka jedynie biernie na koniec działania wszywki. Szybki powrót do picia nie jest jego celem. Staje się nim zmiana sposobu i trybu życia. Przerwanie leczenia sprzyja nawrotom ostrego stanu chorobowego.

Przeciwwskazania do wszycia Esperalu

Do przeprowadzenia każdego zabiegu, nawet najmniejszego, istnieją przeciwwskazania. Nie inaczej jest w przypadku wszycia wszywki alkoholowej. Nie wszyscy mogą skorzystać z tej awersyjnej metody wspomagającej terapię uzależnienia. Bezwzględnym przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu jest pozostawanie pacjenta pod wpływem substancji odurzającej. W celu potwierdzenia abstynencji alkoholika tuż przed zabiegiem wykonuje się badanie alkomatem. Aby wszywka alkoholowa była dla niego bezpieczna, nałogowiec musi powstrzymać się od picia przynajmniej przez 24 do 48 godzin poprzedzających zabieg. 

Na wszycie Esperalu nie mogą się ponadto zdecydować osoby, które są nadwrażliwe na disulfiram, chorują przewlekle na schorzenia układu nerwowego krwionośnego, choroby wątroby, cukrzycę, mające zaburzenia psychiczne i trudności z prawidłową krzepliwością krwi. Dla zapewnienia maksymalnego poziomu bezpieczeństwa każdy pacjent jest badany przed przeprowadzeniem zabiegu. Lekarz przeprowadza z nim również szczegółowy wywiad, dzięki któremu dowiaduje się o wszelkich przeciwwskazaniach dla wszycia wszywki. Nie warto zatem zatajać żadnych informacji. Po skrupulatnych badaniach kłamstwa i tak wyjdą na jaw. W ten sposób można sobie jedynie zaszkodzić.

Skutki uboczne, skuteczność

Jak każdy zabieg, również wszycie Esperalu związane jest z możliwością wystąpienia objawów niepożądanych. Należy jednak zaznaczyć, że zdarzają się one niezwykle rzadko. Do najczęstszych należą: zaczerwienienie i obrzęk miejsca po wszyciu, ból rany, swędzenie blizny. Większość z tych objawów uznawana jest za fizjologiczne reakcje organizmu, które stanowią odpowiedź układu autoimmunologicznego na wykonany zabieg. Aby blizna całkowicie się zagoiła, wymagany jest czas i należyta dbałość o ranę. Codziennie należy ją przemywać i zmieniać opatrunek. Konieczna jest również jej baczna obserwacja pod kątem występowania objawów ewentualnego zakażenia. Rzadko zdarza się otorbienie Esperalu.

Skuteczność wszywki alkoholowej zależy od różnych czynników, głównie od sposobu doboru i ilości dawki leku. Dobiera się ją indywidualnie, zgodnie z potrzebami pacjenta. Nierzadko zdarza się jednak tak, że pacjent nie jest całkowicie szczery w rozmowie z lekarzem. To główny powód nieporozumień i zmniejszonej skuteczności leczenia awersyjnego. Dawkę dobiera się, biorąc pod uwagę wiek, wagę, stopień uzależnienia oraz ogólny stan zdrowia pacjenta. Próby przepicia prawidłowo wszytego Esperalu przeważnie kończą się niepowodzeniem i wystąpieniem dolegliwości związanych z zatruciem alkoholowym.

Kompleksowa terapia alkoholizmu w Katowicach – Centrum Medyczne Galmedic

Jeśli zdecydowałeś się na Esperal, Katowice są bezpiecznym miejscem na jego wszycie. Wykwalifikowana kadra specjalistów pracująca w Centrum Medycznym Galmedic zadba o bezpieczeństwo każdego szczegółu zabiegu i rekonwalescencji. Zyskujesz gwarancję najwyższej jakości i skuteczności. Profesjonalny sprzęt i nowocześnie wyposażone gabinety sprzyjają bezpieczeństwu i dyskrecji zabiegu.

W Centrum Medycznym Galmedic w Katowicach pracują specjaliści, dla których niezwykle istotne jest bezpieczeństwo i poczucie komfortu pacjenta. Zapewniają maksimum dyskrecji przy jednoczesnej minimalizacji skutków ubocznych zabiegu. Oprócz wszywki alkoholowej, Centrum Medyczne Galmedic specjalizuje się również w pozostałych usługach, będących częścią kompleksowej terapii alkoholizmu. Pacjent może w placówce liczyć na pomoc wykwalifikowanych i doświadczonych lekarzy. Przygotują go oni nie tylko do zabiegu wszycia Esperalu. Przeprowadzą detoks alkoholowy, zaoferują dożylne wlewy witaminowe ze starannie dobranym składem zależnym od potrzeb pacjenta oraz zaoferują psychoterapię alkoholizmu. Terapia choroby alkoholowej przeprowadzona w podejściu holistycznym gwarantuje najwyższy stopień skuteczności.
 

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.