Wiadomości z Katowic

Fotele biurowe idealne dla twojego dziecka

  • Dodano: 2019-12-18 09:45

Fotel biurowy przeznaczony dla twojego dziecka powinien być trwały i wspomagać dobrą postawę siedzącą. Jest to o tyle istotne, że to, w jaki sposób siedzimy, ma wpływ na późniejsze nawyki. Odpowiedni fotel może dużo pomóc i zapewnić, że nasze dzieci nie będą borykały się z problemami z kręgosłupem i postawą ciała. Co warto mieć na uwadze, przy zakupie fotela dla naszej pociechy?

Dlaczego?

Jako rodzice, chcemy jak najlepiej dbać o zdrowie i samopoczucie naszego dziecka. Ważne jest zatem, by zrozumieć istotę problemu. Dobór odpowiedniego mebla do pokoju dziecka, na którym będzie spędzać kilka godzin po szkole, odrabiając pracę domową, ma realny wpływ na jego zdrowie i nawyki. Nie wybierajmy pierwszego, lepszego krzesła, który znajdziemy w sklepie meblarskim. Zastanówmy się nad tym, czego potrzebuje nasza córka bądź syn.

Ważne funkcje

Każdy fotel przeznaczony do pracy, powinie mieć kilka kluczowych funkcji. Pierwszą z nich jest regulacja wysokości, która pozwala dopasować fotel do naszych potrzeb. Większość foteli biurowych taką regulację posiada. Zazwyczaj fotele posiadają również amortyzatory gazowe, które świetnie się do tego celu nadają.

Wyprofilowane siedzisko, które będzie odpowiedniej głębokości, również ma ogromne znaczenie. Dobry przepływ krwi przez nogi zapobiega późniejszym problemom. Aby nogi były w odpowiedniej pozycji, kolana powinny tworzyć z podłogą kąt prosty.

Fotele biurowe idealne dla twojego dziecka2.jpg

Źródło: Multiglob, Fotel biurowy obrotowy

Duże znaczenie ma także oparcie, które powinno dopasowywać się go kręgosłupa dziecka. Kolejną ważną rzeczą są dobrze sprofilowane podłokietniki. Dzięki temu, nasze dziecko ma zapewnione maksimum wygody i bezpieczeństwa.

To też warto wiedzieć

Dobrze, by fotel posiadał obicie z oddychającej tkaniny. Dzięki temu, nasze dziecko nie będzie pociło się nadmiernie. Wytrzymałe i gumowe kółka zapewnią dobrą mobilność mebla, a także gwarancję tego, że fotel nie porysuje podłogi. Fotel powinien posiadać także solidną podstawę, na przykład cztero i pięcioramienną, co zapewni mu dobrą stabilność i wytrzymałość.

Przy zakupie mebla dla naszego dziecka, dobrze jest zabrać je ze sobą na zakupy, by jak najlepiej dopasować fotel do jego potrzeb. Jeśli zamawiamy online, zwracajmy uwagę na parametry krzesła. Ma to duże znaczenie. Dzieci połowę swojego dnia spędzają w szkolnych ławkach. Dlatego, odrabiając lekcje w domu, powinny mieć zapewniony najwyższy komfort i bezpieczeństwo.

Fotele biurowe idealne dla twojego dziecka3.jpg

Źródło: Multiglob, Krzesło dziecięce School

Fotele dla graczy

Jeśli nasza pociecha jest wielbicielem długich godzin spędzanych na graniu, również dla niej znajdą się na rynku odpowiednie rozwiązania. Fotele gamingowe wyposażone są we wszelkie udogodnienia, tak aby zapewnić wygodę i zdrową postawę ciała, co sprawia, że możemy bez obaw oddawać się radości płynącej z długich rozgrywek, a także, możemy być spokojni o nasze dzieci. Pamiętaj, że stawiając na materiały wysokiej jakości, kupujesz mebel, który będzie służył ci latami.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.