Wiadomości z Katowic

Grupa Nexi zatrudni w Katowicach fintechowych specjalistów 

  • Dodano: 2022-02-11 07:45, aktualizacja: 2022-02-14 14:29

Nexi Group ogłasza powstanie Nexi Digital, europejskiego centrum innowacji technologicznych, które powstanie w Katowicach. 

Nexi Digital pełni rolę centrum doskonałości cyfrowej dla Grupy Nexi w zakresie pozyskiwania strategicznych kompetencji, które obecnie są pozyskiwane zewnętrznie. Firma jest gotowa do dalszego inwestowania w umiejętności i technologię w celu tworzenia najnowocześniejszych produktów i usług związanych z płatnościami cyfrowymi. Celem projektu jest pozyskanie młodych talentów, w tym absolwentów uczelni ze stopniami inżynierskimi na kierunkach technologicznych oraz cyfrowych. 

W ciągu czterech lat Nexi Digital planuje się zatrudnić ponad 500 pracowników, z czego 350 jako absolwentów uczelni wyższych. Już w styczniu zatrudniono pierwszych inżynierów, a do końca roku firma planuje zrekrutować kolejnych 70. Poszukiwani będą przede wszystkim Analitycy biznesowi, Deweloperzy backendu oraz frontendu, czy Testerzy oprogramowania.      

Katowickie biuro Nexi Digital ma kluczowe znaczenie dla naszych planów stworzenia wiodącej firmy w dziedzinie płatności bezgotówkowych w Europie. Rozwój nowoczesnych i konkurencyjnych produktów cyfrowych, które wspierają naszych klientów jest dla nas nadrzędnym celem. Katowicki zespół skupi się w pierwszym okresie działalności na budowaniu wiodących rozwiązań w dziedzinie eCommerce. – mówi Matt Rowsell Chief Product Officer Merchant Services i Prezes Zarządu Nexi Digital:

Plany rekrutacyjne Nexi Digital na najbliższe 4 lata mają na celu pozyskanie pracowników, którzy będą działać w krajach o wysokim potencjale i szerokich perspektywach wzrostu popytu na produkty cyfrowe, takich jak Włochy (gdzie znajduje się siedziba Nexi) i Polska. Firma zatrudni we Włoszech 300 pracowników – 180 z nich będzie pracowało w Mediolanie, w centrali Nexi, a 120 w Bari – i 200 w Polsce, a konkretnie w katowickim oddziale Nexi Digital, które będzie miało siedzibę  od kwietnia swoją siedzibę w nowoczesnym biurowcu DL Piano przy ulicy Wrocławskiej. Pierwszych 150 pracowników zostanie pozyskanych już w 2022 roku. 

Nexi Digital nawiąże również szereg partnerstw z uniwersytetami i ośrodkami badawczymi we Włoszech i w Polsce, zarówno w celu identyfikacji wyspecjalizowanych talentów, jak i współpracy przy opracowywaniu nowoczesnych rozwiązań cyfrowych. 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.