Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Highbay - nowoczesność w przemysłowych oświetleniu

  • Dodano: 2019-08-30 08:45, aktualizacja: 2019-08-30 08:52

Jeszcze do niedawna na rynku oświetlenia przemysłowego wybierać można było jedynie pomiędzy kilkoma konkurencyjnymi względem siebie produktami, nie różniącymi się znacząco parametrami fizycznymi lub technicznymi.

Wszystkie one zapewniały podobne standardy i jakość światła oraz zbliżone zużycie energii elektrycznej. Z biegiem czasu zaczęły się jednak pojawiać alternatywne produkty, dedykowane w szczególności dla zakładów przemysłowych, hal produkcyjnych oraz magazynów, gdzie szczególnie pożądane są dwie cechy: odpowiednia jakość światła oraz energooszczędność stosowanych rozwiązań technicznych. Pierwsza właściwość w sposób wydatny wpływa na bezpieczeństwo pracowników, minimalizując ryzyko powstania wypadku przy pracy. Druga natomiast wspiera optymalizację kosztów prowadzonej działalności oraz umożliwia poprawienie jej rentowności i konkurencyjności oferty na rynku. Jednym z produktów, który spełnia obie te cechy i coraz częściej wykorzystywany jest w branży oświetleniowej, są oprawy oświetleniowe led typu Highbay, znajdujące z roku na rok coraz większe grono zwolenników.

Czym tak naprawdę są oprawy oświetleniowe Highbay

Oprawy świetlne Highbay (High-Bay) należą do grupy opraw przemysłowych typu led, wykorzystywanych w celu emisji światła w pomieszczeniach magazynowych, zakładach i halach produkcyjnych oraz innego rodzaju obiektach przemysłowych. Wykorzystując najlepsze cechy i zalety technologii LED stanowią doskonały zamiennik i alternatywę dla stosowanych powszechnie w tym celu lamp z żarnikami sodowymi lub metalohalogenkowymi. Do ich największych zalet zalicza się zmniejszone zużycie energii elektrycznej (w dłuższej perspektywie czasowej mogą to być oszczędności rzędu kilkudziesięciu procent poboru mocy), a także zwiększoną żywotność w porównaniu do innych, stosowanych zamiennie produktów. Z punktu widzenia komfortu i wygody użytkowania równie istotne jest to, że oprawy typu Highbay zapewniają równomierną emisję światła bez charakterystycznych dla obiektów przemysłowych efektów migania światła. Emitowane przez nie światło już od pierwszych sekund pozwala na rozświetlenie przestrzeni, bez konieczności oczekiwania na rozgrzanie się źródła emisji światła.

Gdzie kupić dobrej jakości oprawy oświetleniowe Highbay?

W ofercie większości producentów i dystrybutorów osprzętu oświetleniowego znaleźć można różnego rodzaju oprawy oświetleniowe typu Highbay. Poszczególne modele zapewniają dobrej jakości światło oraz zmniejszony pobór mocy w typowych zastosowaniach. Pojawiające się między nimi różnice wynikać mogą ze szczególnych zastosowań, materiałów wykorzystywanych do ich produkcji oraz wymiarów fizycznych samej oprawy. Produkty renomowanych producentów zapewniają przy tym wyższą staranność i precyzję wykonania oraz bardziej korzystne warunki gwarancyjne. Niezależnie od wybranego produktu zakupów warto dokonywać w sprawdzonych i funkcjonujących przez dłuższy czas sklepach stacjonarnych lub internetowych. Kompetentna obsługa nie tylko sprawnie o szybko zrealizuje złożone zamówienie, a też pomoże przy doborze osprzętu odpowiadającego naszym wymogom i oczekiwaniom.

więcej znajdziesz na stronie: https://www.eled.pl/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.