Wiadomości z Katowic

Jak prawidłowo czyścić neony?

  • Dodano: 2022-03-31 12:00

Reklama świetlna robi ogromne wrażenie na klientach. W związku z tym nie ma co się dziwić, że coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na neony LED. Neony są nie tylko wykorzystywane w środku różnych lokali, ale także zdobią zewnętrzne ściany. Czy wymagają specjalnego traktowania? Jak czyścić swoje neony? Sprawdźmy to. 

Wszystko się brudzi

Zdajemy sobie doskonale sprawę, że absolutnie wszystko się brudzi. Niestety neony także. Musimy zatem zadbać o regularne i odpowiednio przeprowadzone czyszczenie świetlnych reklam. Dzięki temu uda nam się zachować ich estetyczny wygląd, a do tego wydłużymy znacznie ich żywotność. Wielu właścicieli mniejszych i bardziej okazałych neonów ma problem z tym, jak o nie zadbać.

Szczególnie narażone na zabrudzenia są neony zewnętrzne. Pada na nie deszcz, śnieg, osiadają spaliny samochodowe, jak i wiele innych zanieczyszczeń. Po pewnym czasie nie wyglądają już estetycznie, a na pewno nie są funkcjonalne. Zaniedbane neony skutecznie mogą odstraszać potencjalnych klientów. Przypomnijmy tylko, że zamiar był całkiem inny. 

Neony powinny być czyszczone przy wykorzystaniu odpowiednich środków. Niestety niektóre neony mają tendencję do zarysowań. Polecamy w pierwszej kolejności użycia sprężonego powietrza, aby usunąć dokładnie wszelkie większe zanieczyszczenia, jak osad, czy też drobinki kurzu. Później przy wykorzystaniu miękkiej ścierki (najlepiej z mikrofibry) można dokładnie neon wyczyścić. Pamiętajmy, aby nie korzystać z żadnych silnych środków chemicznych, jak chociażby rozpuszczalnik. Możemy takim środkiem zepsuć nasz neon. 

Po umyciu poszczególnych elementów neonu należy wypolerować go suchą szmatką. Dzięki temu unikniemy pojawienia się pewnych nieestetycznych zacieków. Liter świetlnych nigdy nie myjemy woda pod bardzo dużym ciśnieniem. Konstrukcja może zostać uszkodzona. 

Identycznie myjemy neony wewnętrzne, chociaż w ich przypadku wystarczy jedynie przetarcie z kurzu. Te w środku naszego punktu nie są narażone na żadne osady i poważne zanieczyszczenia z zewnątrz. 

Usługi profesjonalnych firm

Najczęściej neony zewnętrzne są umieszczane na sporej wysokości. Dzięki temu są zauważane nawet z daleka. Jest to dobre posunięcie, ale nieco problematyczne, gdy przychodzi nam zadbać o czystość swoich reklam. Co w takiej sytuacji?

  • Można postarać się o skorzystanie z wysokiej drabiny lub tak zwanej zwyżki i próbować swoich sił w pracy na wysokości,
  • Można także skorzystać z usług firm, które profesjonalnie zajmują się czyszczeniem tego typ reklam świetlnych.

Bardziej rozsądnym rozwiązaniem wydaje się opcja numer dwa. Musimy pamiętać, że taka firma nie tylko zajmuje się czyszczeniem naszych neonów, ale także odpowiednio je zakonserwuje. Poza tym oferuje serwis naprawczy. Czasami z dołu nie widać, że coś się przepaliło, a po zerknięciu z bliska, można zauważyć usterkę. W takiej sytuacji zatrudniona firma zajmie się także naprawą. Otrzymujemy zatem kompleksową usługę, czego efektem jest neon, który wygląda jak nowy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.