Wiadomości z Katowic

​​​​​​​Jak przedłużyć trwałość perfum?

  • Dodano: 2020-06-22 14:30

Są takie zapachy, które nie wyróżniają się długą trwałością. Zaaplikujemy je na skórę i nim zdążymy się nimi nacieszyć, te już dawno uleciały. Jak więc sprawić, by móc dłużej się nimi uraczyć? Poznajcie kilka przydatnych trików, które zwiększają trwałość każdych perfum – zarówno wód perfumowanych, toaletowych, kolońskich, jak i odświeżających.

Niestety, najczęstsza przyczyna kiepskiej trwałości aromatu to... jego formuła. Tego nie zmienimy. Dodatkowo istota tkwi także w budowie naszej skóry – każda inaczej przyjmuje dany zapach. Na jednym ciele woń jest trwalsza niż na innym. Każdy naskórek możemy nieco podrasować, by na dłużej zachował na sobie aromat. W jaki sposób?

Wybieraj właściwe miejsca na ciele

To, gdzie aplikujemy perfumy, ma ogromne znaczenie. Najczęściej wonią otaczamy nadgarstki – to dobrze, ale pamiętajmy również o innych miejscach (i nie trzyjmy rąk o siebie)! Warto aplikować zapach na kark pod włosy, obojczyki, za uszami i w zgięciach łokci. Zasada jest jedna – psikajmy tak, gdzie znajdują się tętnice.

Nie trzyj

Zwykle, gdy zaaplikujemy wodę perfumowaną na nadgarstki, mamy odruch, by je o siebie otrzeć. Nie należy tego robić pod żadnym pozorem! Rozgrzewanie cząsteczek zapachu w ten sposób uwalnia je szybciej w powietrze, przez co perfumy tracą trwałość w zaskakująco krótkim czasie. Dajmy im chwilę na subtelne stopienie się z powierzchnią skóry.

Użyj balsamu lub parafiny

W miejscach, w których planujemy nanieść perfumy, nałóż najpierw balsam lub parafinę. Cząsteczki zapachu połączą się z substancjami nawilżającymi i natłuszczającymi kosmetyku i dłużej pozostaną na skórze. Składniki preparatów potrafią zatrzymać parowanie wilgoci wraz z aromatem z ciała.

Nie tylko na skórę

Możesz śmiało aplikować perfumy również na ubrania. Bluzki, szale, koszule, swetry – wykonane z naturalnych materiałów najlepiej zachowają w sobie Twój ulubiony zapach. Pomogą przedłużyć jego trwałość i intensywność.

Szukasz ciekawych aromatów? Sprawdź sklep MakeUp – znajdziesz w nim najlepsze markowe perfumy: https://makeup.pl/categorys/5392/.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.