Wiadomości z Katowic

Jak urządzić balkon lub taras do pracy zdalnej?

 • Dodano: 2022-03-01 10:15

Jak urządzić balkon lub taras do pracy zdalnej, by zapewnić sobie odpowiednie warunki, gwarantujące koncentrację i wspomagające nas w codziennych obowiązkach związanych z pracą w trybie home office? Czy możemy zrobić coś, by w praktyce zwiększyć swoją efektywność w pracy? Oddajemy do dyspozycji miniporadnik, który wszystko wyjaśni. Sprawdź! 

Praca zdalna z ogrodu, balkonu lub tarasu

Jeszcze do niedawna wielu pracodawców miało wątpliwości co do pracy zdalnej: czy jest dobrym pomysłem? Czy pracownicy poradzą sobie ze służbowymi obowiązkami, wykonując je z domu lub z mieszkania? W ostatnim czasie okazało się, że ich obawy były nieuzasadnione. Przekonaliśmy się, że pracę zdalną można wykonywać z całego świata bez uszczerbku dla jej jakości. Trzeba tu uczciwie dodać, że praca zdalna na świeżym powietrzu nie jest niestety dla każdego. Dla wielu osób to prawdziwe wyzwanie, a otwarta przestrzeń, powiewy wiatru, promienie słoneczne i inne czynniki stanowią zbyt wiele bodźców, które nie pozwalają im się skupić. Istnieje jednak spora grupa ludzi, dla których takie otoczenie w pełni sprzyja ich koncentracji. Siedzenie na balkonie czy na tarasie z jednej strony daje wytchnienie i chwile relaksu, a z drugiej z powodzeniem służy pracy zdalnej. 

Pracujemy przed komputerem, czyli jak ułatwić sobie wykonywanie obowiązków w biurze pod chmurką

Jak urządzić balkon do pracy zdalnej? Jak zaaranżować przestrzeń na tarasie, by najlepiej służyła nam podczas pracy? Tu najważniejsze będzie odpowiednie umeblowanie i wyposażenie w potrzebne meble ogrodowe lub zestawy mebli na balkon. Na pracę zdalną zwykle możemy sobie pozwolić, jeśli wymaga ona od nas korzystania z komputera i ewentualnie notatnika i telefonu, dlatego też powinniśmy zadbać o to, by w naszym domowym biurze na świeżym powietrzu nie zabrakło akcesoriów, które pozwolą nam je wygodnie ustawić. Jeśli nasza praca zdalna wymaga długotrwałego siedzenia przed ekranem, to z pewnością dobrym pomysłem będzie ustawienie na tarasie lub balkonie stolika (stołu), przy którym stanie wygodne krzesło. W roli biurka świetnie sprawdzi się stół ogrodowy o standardowej wysokości. Pracując zdalnie nie zawsze jednak musimy spędzać długie godziny przed laptopem. W takim przypadku swoje zadania i codzienne obowiązki możemy wykonywać nawet z wygodnego, podwieszanego fotela. O czym jeszcze warto pamiętać, wybierając akcesoria do biura na świeżym powietrzu? 

 • Zadaszenie, choćby w postaci parasola. Dzięki niemu nie tylko unikniemy bezpośredniego wystawiania się na promienie słoneczne, ale również pojawiania się niepożądanych refleksów na ekranie laptopa.
 • Pachnące kwiaty w pięknych doniczkach, które umilą nam godziny spędzane w domowym biurze na świeżym powietrzu.
 • Podnóżek, który sprawdzi się wtedy, gdy chcesz pracować na przykład na fotelu, nie przy blacie stołu czy stolika.

Organizacja miejsca pracy na świeżym powietrzu

Wykonując zadania jako pracownik, chcemy (i jesteśmy w stanie) zapewnić sobie idealne warunki, które będą sprzyjać zarówno pracy, jak i odpoczynkowi. Wystarczy odpowiednio zaaranżować przestrzeń, by móc cieszyć się pracą na świeżym powietrzu. Warto też zastosować pewne zasady, dzięki którym wykonywanie codziennych zadań będzie o wiele łatwiejsze i przyjemniejsze. 

 • W aranżacji biura na balkonie i na tarasie najlepiej zastosować nieprzytłaczające, jasne kolory.
 • Warunki atmosferyczne nie powinny zakłócać wykonywania codziennych obowiązków, dlatego nasze miejsce pracy powinno być osłonięte. 
 • Jeśli mamy taką możliwość, najlepiej urządzić sobie stałe miejsce pracy.
 • Do obowiązków pracowników należy zadbanie o bezpieczeństwo miejsca pracy, dlatego lepiej unikać przeciągania na balkon lub taras przedłużaczy. Komputer, który zabieramy do swojego biura pod otwartym niebem, powinien być maksymalnie naładowany.
 • Jeśli pracujesz zdalnie, świeże powietrze będzie Ci służyć, jeśli balkon lub taras nie wychodzą na ruchliwą ulicę.
 • Aranżacja przestrzeni na balkonie lub na tarasie nie może się obejść bez odpowiedniego oświetlenia i dekoracji.
 • Meble, które będą nam służyć podczas pracy zdalnej, powinny być przewiewne. Dobrze sprawdzą się na przykład modele z wikliny, rattanu i meble ogrodowe z technorattanu.
   

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.