Wiadomości z Katowic

Jak wygląda budowa lodowiska?

  • Dodano: 2019-12-23 14:00

Zima to doskonały czas do zapewnienia mieszkańcom i turystom odpowiedniej rozrywki na świeżym powietrzu. Dobrym sposobem na wyciągnięcie ludzi z domów jest budowa lodowiska sezonowego. W jaki sposób ona przebiega?

Jak zacząć budowę lodowiska?

Lodowisko sezonowe jest dzisiaj jednym z podstawowych elementów zimowego krajobrazu wielu miast i gmin. To rozwiązanie, które przyciąga ludzi i jest źródłem dodatkowego dochodu. Dlatego warto umieszczać je w miejscach obleganych przez turystów czy mieszkańców. Teren ten musi być jednak odpowiednio przygotowany i przystosowany do tego typu inwestycji. Przede wszystkim, w pobliżu takiego miejsca musi znajdować się przyłącze energetyczne oraz wodne. Musimy bowiem zadbać o prąd dla agregatu chłodniczego, oświetlenia, czy nagłośnienia. Woda zaś jest niezbędna do stworzenia tafli ślizgawki. Jeśli już znajdziemy dobre miejsce, musimy przygotować teren do instalacji. W tym celu należy wypoziomować. Jest to bardzo ważne, gdyż zapewnia prawidłową pracę agregatu oraz równe lodowisko.

Budowa lodowiska – kto oferuje sprawdzone rozwiązania?

Kolejnym etapem prac jest rozłożenie folii, kantówek oraz orurowania w postaci mat PE. Rozwiązanie to jest bardzo lekkie i niezwykle wytrzymałe. Dopiero po zakończeniu tych prac można zamontować agregat chłodniczy i połączyć go z pozostałymi elementami. Budowa lodowiska kończy się stworzenie tafli. To najdłuższy etap prac, który trwa zazwyczaj od trzech do pięciu dni. W Polsce nie brakuje firm, które oferują budowę lodowiska sezonowego. Jedną z nich jest RAS. Ich oferta jest dostępna pod tym linkiem http://www.ras-lodowiska.pl/. Decydując się na współpracę z tego rodzaju firmą zapewniasz sobie prawidłowy montaż oraz szkolenie z zakresu obsługi obiektu. W ramach umowy możemy także liczyć na całodobowy serwis w przypadku awarii agregatu czy innych kłopotów. Nie musisz więc się martwić o to, że Twój obiekt będzie stał bezczynny. Decydując się na tego typu inwestycję warto więc postawić na wsparcie profesjonalistów.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.