Wiadomości z Katowic

Jak wygląda budowa lodowiska?

  • Dodano: 2019-12-23 14:00

Zima to doskonały czas do zapewnienia mieszkańcom i turystom odpowiedniej rozrywki na świeżym powietrzu. Dobrym sposobem na wyciągnięcie ludzi z domów jest budowa lodowiska sezonowego. W jaki sposób ona przebiega?

Jak zacząć budowę lodowiska?

Lodowisko sezonowe jest dzisiaj jednym z podstawowych elementów zimowego krajobrazu wielu miast i gmin. To rozwiązanie, które przyciąga ludzi i jest źródłem dodatkowego dochodu. Dlatego warto umieszczać je w miejscach obleganych przez turystów czy mieszkańców. Teren ten musi być jednak odpowiednio przygotowany i przystosowany do tego typu inwestycji. Przede wszystkim, w pobliżu takiego miejsca musi znajdować się przyłącze energetyczne oraz wodne. Musimy bowiem zadbać o prąd dla agregatu chłodniczego, oświetlenia, czy nagłośnienia. Woda zaś jest niezbędna do stworzenia tafli ślizgawki. Jeśli już znajdziemy dobre miejsce, musimy przygotować teren do instalacji. W tym celu należy wypoziomować. Jest to bardzo ważne, gdyż zapewnia prawidłową pracę agregatu oraz równe lodowisko.

Budowa lodowiska – kto oferuje sprawdzone rozwiązania?

Kolejnym etapem prac jest rozłożenie folii, kantówek oraz orurowania w postaci mat PE. Rozwiązanie to jest bardzo lekkie i niezwykle wytrzymałe. Dopiero po zakończeniu tych prac można zamontować agregat chłodniczy i połączyć go z pozostałymi elementami. Budowa lodowiska kończy się stworzenie tafli. To najdłuższy etap prac, który trwa zazwyczaj od trzech do pięciu dni. W Polsce nie brakuje firm, które oferują budowę lodowiska sezonowego. Jedną z nich jest RAS. Ich oferta jest dostępna pod tym linkiem http://www.ras-lodowiska.pl/. Decydując się na współpracę z tego rodzaju firmą zapewniasz sobie prawidłowy montaż oraz szkolenie z zakresu obsługi obiektu. W ramach umowy możemy także liczyć na całodobowy serwis w przypadku awarii agregatu czy innych kłopotów. Nie musisz więc się martwić o to, że Twój obiekt będzie stał bezczynny. Decydując się na tego typu inwestycję warto więc postawić na wsparcie profesjonalistów.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.