Wiadomości z Katowic

Jaki prezent książkowy warto kupić?

  • Dodano: 2021-12-19 19:00

Jednym z najlepszych prezentów są książki, które od lat w okresach świątecznych cieszą się niesłabnącą popularnością. Obecnie bardzo często wybierane są także audiobooki. Książek słuchają z zainteresowaniem zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli czy osoby starsze. Dobry lektor, czasem dodatkowe efekty muzyczne czy dźwiękowe sprawiają, że treść jest łatwo przyswajalna i przyjemna. Nie każdy chce odwiedzać targi książki i posiadać w domu mnóstwo półek zapełnionych książkami – tanie audiobooki czy ebooki mogą być rozwiązaniem.

  1. Co jest lepsze – książki papierowe czy audiobooki?
  2. Jakie są najlepsze audiobooki?
  3. Czym są ebooki i czy warto je kupować?

Jaki prezent książkowy może okazać się najlepszy? Zastanówmy się.

Co jest lepsze – książki papierowe czy audiobooki?

Książki papierowe czy książki do słuchania – co wybrać na prezent? Przed tym dylematem może stanąć wiele osób. W sklepach znajdują się przecież różne, tanie audiobooki czytane przez doskonałych lektorów. Nie da się jednak jednoznacznie stwierdzić, co jest lepsze. Z całą pewnością osoby starsze i dzieci warto obdarować audiobookami – obie te grupy wiekowe mogą mieć problemy z czytaniem, więc możliwość słuchania tekstu jest dla nich wyjątkowo dobra. Każdy audiobook, bez względu na to, czy jest to literatura faktu czy dzieło fikcyjne może być świetnym prezentem, jeśli jest starannie wykonany.

Jakie są najlepsze audiobooki?

Audiobooki w promocji czy na przecenie to nie jedyne kategorie dobrych produktów tego typu.  Do słuchania doskonałe są także książki językowe – nauka języków za pomocą audiobooków pozwala osiągnąć efekty w krótkim czasie. Co również istotne, można z nich korzystać na przykład podczas jazdy autem. Dobrym wyborem są także audiobooki w promocji – księgarnie bardzo często oferują naprawdę korzystne ceny, w których można kupić bardzo dobre bajki do słuchania dla dzieci, opowiadania dla młodzieży czy nawet całe powieści dla starszych czytelników.

Czym są ebooki i czy warto je kupować?

Ebook to książka w wersji elektronicznej. Można czytać ją korzystając z telefonu czy specjalnego czytnika. Jeżeli zatem nie masz konta w aplikacjach takich jak Legimi a chcesz znaleźć najlepsze książki kryminały, romanse, fantasy, biografie, poradniki czy jakiekolwiek inne pozycje, możesz rozważyć kupno pojedynczych ebooków. Wiele stron oferuje tanie ebooki, które bardzo często kosztują mniej od tradycyjnych, papierowych książek. Ponadto na promocje na ebooki są dosyć częste. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.