Wiadomości z Katowic

Komfort snu nastolatka - o co warto zadbać?

  • Dodano: 2022-01-17 08:00, aktualizacja: 2022-01-25 07:37

Sen jest bardzo ważny w życiu każdego człowieka, także nastolatka. Młody organizm, który intensywnie się rozwija szczególnie potrzebuje odpowiedniej ilości snu i wypoczynku. Bardzo ważne jest zapewnienie dziecku w takim wieku odpowiednich warunków do relaksu, gdyż przeciwnym razie zmęczenie może wywoływać ogólne rozdrażnienie, problemy z koncentracją oraz ogólny spadek nastroju. Warto dowiedzieć się, w jaki sposób zapewnić nastolatkom komfortowy sen i w jaki sposób urządzić ich sypialnię.

Jak przygotować sypialnię dla nastolatka?

Sypialnia nastolatka powinna być miejscem, w którym wydzielone zostaną konkretne strefy. Najważniejszym jej elementem bez wątpienia jest łózko, które dopasowane być musi do wzrostu dziecka. Musi być ono na tyle duże, aby zapewniało możliwość swobodnej zmiany pozycji. Jednocześnie jego rozmiar musi być właściwie dobrany do wielkości pokoju. Na jakość snu ogromny wpływ ma przede wszystkim materac, na którym dziecko śpi. Musi być on odpowiednio dobrany, gdyż zbyt twardy lub za miękki materac może powodować problemy z kręgosłupem. Jeśli będzie on zbyt twardy może powodować ucisk na poszczególne partie kręgosłupa, co może z kolei objawiać się drętwieniem rąk oraz nóg, a także powodować poważne skrzywienie. W zbyt miękkim materacu z kolei ciało zapada się i wygina w nienaturalny łuk, co również może być w przyszłości bardzo niebezpieczne. Najlepszy materac będzie zarówno dobrze podpierał kręgosłup, jak i ograniczy rozwój bakterii, grzybów oraz innych drobnoustrojów. Poszukując idealnie dopasowanego modelu, warto zapoznać się z ofertą renomowanej marki Hilding Anders dostępną pod adresem https://abcsnu.pl/41-materace-180x200.

Jaki materac wybrać dla nastolatka?

Ciało nastolatka bardzo szybko się zmienia. Rośnie także jego waga, dlatego tak ważny jest dobór odpowiedniego materaca, który posłuży przez kilka lat. Ze względu na swoje specyficzne właściwości dla dzieci w wieku nastoletnim najlepszym wyborem będzie materac lateksowy lub wykonany z pianki wysokoelastycznej. W celu zakupienia odpowiednio dobranego modelu należy znaleźć sprawdzony sklep oferujący materace młodzieżowe w Katowicach bez problemu uda się do takiego trafić. Modele lateksowe wykonywane są z materiału będącego połączeniem lateksu syntetycznego z naturalnym mleczkiem drzewa kauczukowego. Dzięki temu jest on niezwykle sprężysty i świetnie dopasowuje się do naturalnych krzywizn ciała. Lateks świetnie minimalizuje także rozwój alergenów.

Materac lateksowy odporny jest na uszkodzenia, dlatego z pewnością posłuży dziecku przez długi czas. Modele wykonane z pianki wysokoelastycznej również są bardzo trwałe i wytrzymałe. Pianka jest bardzo sprężysta co zapewnia idealne podparcie na całej długości kręgosłupa. W przypadku łóżek dla nastolatków idealne są materace 80x200, które zapewniają komfortowy sen. Jest to standardowy rozmiar, który z powodzeniem może być użytkowany również przez osoby dorosłe. Na materac warto nałożyć dodatkowy pokrowiec, który ochroni go przed uszkodzeniem oraz zabrudzeniem. Powinien być on wykonany z tkaniny hipoalergicznej, która dodatkowo będzie ograniczała rozwój pleśni i grzybów. Dzięki temu sen będzie nie tylko przyjemny, ale i higieniczny. Ważne jest to, aby można było go wyprać w pralce, co zdecydowanie ułatwi zachowanie go w należytej czystości. Za odpowiedni komfort odpowiada także właściwie dobrany stelaż, który stanowi podporę dla materaca. Dla nastolatków warto wybrać model wykonany z trwałego i solidnego materiału, który zapewni trwałość na długi czas.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.