Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Kredyt gotówkowy? Co to właściwie jest?

  • Dodano: 2019-08-19 15:30

Na rynku istnieje bardzo wiele rodzajów kredytów. Oprócz kredytów gotówkowych wyróżniamy kredyt hipoteczny, który zaciągamy na zakup nieruchomości, kredyt samochodowy, który jak sama nazwa wskazuje przeznaczamy na zakup samochodu o wiele innych rodzajów... Ale skupmy się na kredycie gotówkowym.

Na rynku istnieje bardzo wiele rodzajów kredytów. Oprócz kredytów gotówkowych wyróżniamy kredyt hipoteczny, który zaciągamy na zakup nieruchomości, kredyt samochodowy, który jak sama nazwa wskazuje przeznaczamy na zakup samochodu o wiele innych rodzajów... Ale skupmy się na kredycie gotówkowym.

Cechy...

Kredyt gotówkowy jest to kredyt, który w całości jest wypłacany w gotówce i można go przeznaczyć na dowolny cel. Podstawowa cecha kredytu gotówkowego jest jego maksymalna kwota zapisana w ustawie w 2001 roku według, której bank może nam udzielić maksymalnie 80 000 zł, kolejna cecha takiego kredytu jest stosunkowo niedługi okres kredytowania (przeważnie 6 lat, ale zdarza się również ze jest rozkładany na 10 lat). Kredyt gotówkowy posiada dość wysokie oprocentowanie oscylujące w pobliżu 20% w skali roku.

Zalety kredytów gotówkowych

Kredyty gotówkowe charakteryzują się prosta procedura badania zdolności kredytowej osób ubiegających się o taki kredyt, decyzja o przyznaniu kredytu zazwyczaj przebiega bardzo szybko i gotówka jest przekazywana nie raz jeszcze tego samego dnia. Placówki bankowe udzielające kredytów w przypadku kredytu gotówkowego mają niskie wymagania wobec kredytobiorcy... Niskie w porównaniu do innych kredytów np. kredytu hipotecznego.

Ogromna zaleta jest to, że na naszym rynku jest bardzo duża liczba ofert kredytów gotówkowych, można porównywać i analizować banki pod względem oprocentowania i wybrać dla siebie najkorzystniejsza. I zaleta dla wygodnych... Taki kredyt możemy zaciągnąć bez wychodzenia z domu... Banki dają możliwość uzyskania kredytu internetowo bez wychodzenia z domu.

Wady kredytów gotówkowych

Największa wada jest wysokie oprocentowanie., ale niestety... Dostajemy szybko pieniądze do reki lub na konto bankowe wiec coś za coś...

Kolejna wada jest to, że kredyty gotówkowe przydzielane są w niskich kwotach niezadowalających niektórych kredytobiorców.

Podsumowując...

Kredyty gotówkowe to szybkie pozyskanie pieniędzy na dowolny cel. Bez zbędnych formalności... Więc jeśli brakuje Ci pieniędzy na wakacje bądź na nowy sprzęt AGD to nie ma co się zastanawiać. Bez wychodzenia z domu sprawdź oferty poszczególnych banków i wybierz dla siebie najatrakcyjniejsza.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.