Wiadomości z Katowic

Kredyt we frankach – spłacać czy składać pozew?

  • Dodano: 2022-01-31 12:45, aktualizacja: 2022-02-17 08:46

Od kilku lat spłacasz kredyt we frankach, jednak niepewność co do wysokości rat w kolejnych miesiącach staje się dla Ciebie nie do zniesienia? Jednocześnie sporo słyszysz o kredytobiorcach, którzy zdecydowali się na złożenie pozwu przeciwko bankowi, dzięki czemu uzyskali korzystny dla siebie wyrok? Poznaj odpowiedź na pytanie, czy lepiej spłacać kredyt CHF, czy może warto zdecydować się na złożenie pozwu.

Kredyt we frankach to spory problem – na szczęście można go rozwiązać

Z roku na rok zwiększa się liczba kredytobiorców, którzy decydują się na złożenie pozwu przeciwko bankowi. Jednocześnie sądy coraz sprawniej orzekają w takich sprawach, a liczba wyroków korzystnych dla kredytobiorców jest ogromna. Obecnie w ponad 90 proc. spraw sądy orzekają na korzyść frankowiczów.

 To bardzo dobra wiadomość dla wszystkich, którzy nie chcą w dalszym ciągu spłacać kredytu CHF. Tego rodzaju zobowiązanie finansowe względem banku może być sporym problemem, jednak obecnie istnieją bardzo ciekawe rozwiązania, takie ja na przykład odfrankowienie lub unieważnienie kredytu frankowego.

 Jeśli masz wątpliwości, czy i Ty możesz zdecydować się na złożenie pozwu, w pierwszej kolejności skontaktuj się z Kancelarią, które ma szerokie doświadczenie w tym zakresie (https://frankowy-kredyt.pl/) Po analizie umowy kredytowej z pewnością poznasz nie tylko odpowiedzi na swoje pytania, lecz także przekonasz się, że w Twoim przypadku złożenie pozwu przeciwko bankowi jest jak najbardziej zasadne.

Jak spłacić kredyt we frankach? A może...wcale nie trzeba?

 To kolejne bardzo ważne pytanie, które zadają sobie kredytobiorcy spłacający zobowiązanie w walucie CHF. W jaki sposób spłacić kredyt we frankach, aby jak najszybciej pozbyć się zobowiązania względem banku? A może, zamiast spłacać kredyt, warto rozważyć walkę o jego odfrankowienie lub unieważnienie?

 Każdy kredytobiorca początkowo samodzielnie poszukuje odpowiedzi na pytanie, jak spłacić kredyt we frankach. Niektórzy decydują się na samodzielny zakup waluty CHF po możliwie najbardziej korzystnym kursie. Inni z kolei wybierają grzeczne spłacanie kredytu, licząc kolejne miesiące, które pozostały do końca okresu spłaty, określonego w umowie kredytowej. Takie rozwiązanie zdecydowanie nie jest jednak korzystne pod względem finansowym. Nie sposób zaprzeczyć, że coraz więcej kredytobiorców zdaje sobie sprawę z tego, że spłacanie kredytu frankowego może nigdy się nie skończyć, a kwota zobowiązania wcale nie musi maleć wraz z opłaceniem kolejnych rat.

 Właśnie z tego powodu nieustannie zachęcamy kredytobiorców do skorzystania z rozwiązań prawnych, które są dla nich dostępne. Spłacanie kredytu – niezależnie od tego, w jaki sposób będzie się odbywało – może być wyniszczające zarówno dla domowego budżetu, jak i dla psychiki kredytobiorcy. Zdecydowanie nie warto – tym bardziej, że sądy są po stronie kredytobiorców, co należy wielokrotnie podkreślać.

Podsumowanie

 Jeśli i Ty zadajesz sobie pytanie, jak spłacić kredyt we frankach, mamy dla Ciebie wskazówkę – wcale nie musisz tego robić. O wiele lepszym rozwiązaniem będzie złożenie pozwu przeciwko bankowi, dzięki któremu możesz liczyć na odfrankowienie lub unieważnienie kredytu CHF. A tym samym raz na zawsze pozbędziesz się nie tylko zobowiązania finansowego, ale też nieustannie pojawiającego się pytania o to, jaki będzie kurs CHF w kolejnych dniach i miesiącach.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.