Wiadomości z Katowic

Kursy SEP - zostań elektrykiem

  • Dodano: 2021-04-09 09:15

Obecnie mało kto pracuje w swoim zawodzie przez całe życie, często zmieniamy rodzaj pracy nie mówiąc już o firmach. Jednak istnieją pewne posady, na których dobrze się czujemy i chcemy pracować w danym zawodzie. Na rynku pracy jest wiele ogłoszeń o pracę, na które często zgłasza się wiele osób i musimy rywalizować o posadę. Pracodawca w pierwszej kolejności zawsze bierze pod uwagę doświadczenie danej osoby oraz jej kwalifikacje. O te drugie możemy zatroszczyć się samemu zawczasu pokazując, że jesteśmy zaangażowani w to co robimy i chcemy się rozwijać.

Najlepiej obrazują to kursy zawodowe, po których realizacji mamy okazję przystąpić do egzaminów a po ich zdaniu uzyskuje się wartościowe certyfikaty. Nie sztuką jest zapisać się na pierwszy lepszy kurs, z którego otrzymamy dyplom albo certyfikat, którego nikt nie będzie obchodził. Wśród kursów, które najbardziej ułatwiają znalezienie pracy znajdują się, te które możesz często spotkać w ogłoszeniach o pracę. W tym artykule zajmiemy się kursami elektrycznymi SEP realizowanymi przez Ośrodek Szkolenia Zawodowego Omega.

Kursy SEP

Kurs sep przeznaczony jest dla osób chcących pracować w zawodzie elektryka. Zasadniczo kursy SEP dzielą się na trzy grupy: G1, G2 i G3. Kursy elektryczne zaliczane są kursów g1 i jest to idealna okazja do usystematyzowania wiedzy, albo zdobycia nowych kwalifikacji i uzyskania uprawnień G1. Co istotne kursy energetyczne można nazwać bardzo przyjemnymi, głównie za sprawą czasu ich trwania oraz niskich kosztów. Chcąc podejść kompleksowo można zapisać się na kursy elektryczne G1, kursy ciepłownicze G2 i kursy gazowe G3, choć raczej wszystkie 3 nigdy nie będą Ci potrzebne na jednym stanowisku pracy. Jednak taki uniwersalny pracownik, może być ceniony przez firmy działające w branży energetycznej.

Kursy SEP nie mają wysokich wymagań, jeżeli chodzi o to kto może do nich przystąpić. Nie musisz mieć żadnego doświadczenia, wystarczy, że w momencie rozpoczęcia kursy będziesz osobą pełnoletnią oraz będziesz posiadać minimum podstawowe wykształcenie.

Uprawnienia SEP wydawane są przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich i zaświadczają, że osoba wykonująca pracę na danym stanowisku posiada wiedzę niezbędną do wykonywania zawodu. Jeżeli myślisz o pracy w większej firmie, prawdopodobnie, bez uprawnień sep nie masz szans na uzyskanie pracy.

Certyfikat SEP przyda Ci się również, jeżeli planujesz rozpocząć własną działalność. Osoby, które bardziej znają się sprawach związanych z elektryką, będą wymagać od firmy obsługującej posiadania przeszkolonych pracowników. Podczas kursów powinieneś otrzymać wiedzę z zakresu teorii i praktyki, tylko wtedy można uznać kurs za wartościowy. Część teoretyczna to w dużej mierze systematyzacja wiedzy i poruszenie istotnych zagadnień z zakresu zasad bezpieczeństwa czy spraw formalnych jak to w jaki sposób należy wypełniać protokół przeprowadzonych pomiarów. W części praktycznej kursant ćwiczy zagadnienia omawiane na części teoretycznej.
Kursy SEP w naszym regionie organizuje Ośrodek Szkolenia Zawodowego Omega, który może pochwalić się bardzo wysoką zdawalnością egzaminów wśród swoich kursantów. Kur SEP Katowice należy do jednych z prostszych kursów a koszty szkolenia są, na każdą kieszeń. Jeżeli chcesz w prosty sposób wyróżnić się na rynku pracy, albo zasygnalizować swojemu obecnemu pracodawcy, że interesuje Cię rozwój a co za tym idzie podwyżka warto przemyśleć realizację kursów SEP.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.