Wiadomości z Katowic

Lamele w salonie? Sprawdź, jak dopasować je do wnętrza

  • Dodano: 2021-08-26 09:30

Aranżacja modnego salonu to nie lada wyzwanie, które wymaga przywiązania do detali i nieustannego poszukiwania harmonii. Ogrom możliwości, jakie daje nam prężnie rozwijający się rynek materiałów wykończeniowych i dekoracyjnych to konieczność podejmowania często niełatwych decyzji, które determinują ostateczny wygląd pokoju dziennego. Z tego względu warto stawiać na sprawdzone rozwiązania, którym jednocześnie można nadawać dowolny charakter i dzięki nim bawić się designem. Lamele ścienne doskonale wpisują się w tę konwencję, a do tego z łatwością można je dopasować do wnętrza salonu. Jak to zrobić? Podpowiadamy.


Czym są lamele ścienne?

Choć lamele ścienne z każdym rokiem zyskują na popularności, to wciąż stanowią zagadkę dla osób mniej zorientowanych w klimatach wnętrzarskich. Lamele ścienne to nic innego jak drewniane listwy dekoracyjne, z których można tworzyć niesztampowe kompozycje. Projektanci pokochali nowoczesne panele z drewna, co w dużej mierze wynika z ich bardzo szerokiego zastosowania. Choć najczęściej wykorzystywane są jako dekor na ścianę, to można z nich wykonać ozdobę sufitową, a nawet ściankę ażurową. Lamele dostępne są w różnych wersjach kolorystycznych, przez co dopasowanie ich do obranej koncepcji aranżacyjnej nie stanowi żadnego problemu. Najczęściej wykonane są z wytrzymałego MDF-u czterostronnie pokrytego okleiną. Warto też zaznaczyć, że drewniane listwy poprawiają akustykę pomieszczeń i wygłuszają hałasy.


Lamele ścienne – w jakich wnętrzach się sprawdzą?

Drewno to jeden z najbardziej uniwersalnych materiałów wykończeniowych, który dzięki swojej wyjątkowej fakturze pozwala na pełną dowolność w dekoracji wnętrz o różnym charakterze. Nie bez znaczenia okazuje się jednak odcień zastosowanych lameli, który powinien tworzyć zgrany duet z aranżacją całego salonu i subtelnie ją dopełniać. Jednym z najbardziej uniwersalnych rozwiązań okazują się lamele ścienne w kolorze naturalnego dębu https://lameo.pl/lamele-scienne/32-lamele-scienne-lameo-003-dab-naturalny.html, które pasują zarówno do stylu nowoczesnego i skandynawskiego, jak i aranżacji utrzymanych w stylu rustykalnym czy prowansalskim. Panele w takim odcieniu świetnie współgrają zarówno z jasnymi, jak i ciemniejszymi kolorami, jednak najlepiej zastosować tutaj zasadę kontrastu.

Nowoczesne lamele https://lameo.pl/3-lamele-scienne w ciemnych odcieniach czerni czy szarości dla wielu inwestorów wydają się dość ryzykownym zakupem, jednak bardzo dobrze prezentują się w minimalistycznych wnętrzach, zwłaszcza w tych, w których przeważają klimaty industrialne. Nie mniej jednak można je także zastosować w salonach eklektycznych, gdzie style wnętrzarskie swobodnie przeplatają się ze sobą, tworząc spójną całość.

Lamele w salonie – jak je wykorzystać?

Gdzie zamontować lamele w salonie? Optymalnym rozwiązaniem okazuje się wyłożenie nimi ściany za telewizorem, której aranżacja często stanowi niemały orzech do zgryzienia. Bardzo dobrze spisują się również w roli dekoracji niewielkiego fragmentu ścian, np. w rogu pomieszczenia. W salonach połączonych z aneksem kuchennym można nimi optycznie podzielić poszczególne strefy, nie tracąc przy tym na funkcjonalności. Lamele to także świetny materiał na ściankę działową w wersji ażurowej lub alternatywa dla tradycyjnych balustrad wewnętrznych.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.