Wiadomości z Katowic

Likwidacja przebarwień na twarzy - jakie metody będą skuteczne?

  • Dodano: 2020-01-24 14:00

Przebarwienia znajdujące się na twarzy przybierają postać piegów i plamek. Są one w różnych rozmiarach. Co do koloru, to zazwyczaj są one ciemniejsze niż naturalny odcień skóry. Takie zmiany, w widocznym miejscu dla wielu osób są nie do zaakceptowania. Jak mogą sobie z nimi poradzić? Sprawdzamy!

Likwidacja przebarwień na twarzy – metody domowe

Osoby borykające się z problemem przebarwień zazwyczaj najpierw starają się im przeciwdziałać w domowym zaciszu. Na początek można sięgnąć po gotowe maseczki służące rozjaśnianiu przebarwień. Można również zaryzykować i skorzystać z przepisu na ich samodzielne stworzenie. Najczęściej w ich składzie znajduje się soda oczyszczona, której zadaniem ma być zmniejszenie widoczności przebarwień, a także stopniowe rozjaśnianie skóry. Co więcej taka maseczka może oczyścić pory więc nada się dla osób z cerą tłustą lub trądzikową. By ja stworzyć wystarczy jedynie połączyć sodę z wodą mineralną. Powstałą papkę nakłada się na skórę i zmywa po upływie około 10 minut. Ciekawą opcją jest także maseczka z ogórka, który rozjaśnia cerę. Dodatkowo potrafi odżywić i nawilżyć. By zastosować ją u siebie należy zetrzeć na tarce wspomnianego ogórka, dodać do niego kilka kropel cytryny, a następnie przygotowaną masę nałożyć na wybraną powierzchnię skóry. Trzymać ją należy przez 10-15 minut. Likwidacja przebarwień może się także odbywać przy pomocy wybielających toników stworzonych na bazie cytryny. Tutaj wystarczy wycisnąć sok z cytryny i nakładać go na skórę twarzy, szyi czy też dekoltu przy pomocy wacika kosmetycznego.

Likwidacja przebarwień na twarzy – zabiegi kosmetyczne

Niestety wymieniane powyżej domowe sposoby nie zawsze będą skuteczne. Właśnie dlatego warto zapoznać się także z metodami stosowanymi przez kosmetyczki. Likwidacja przebarwień w gabinecie takim jak np. https://salonpieknecialo.pl/ odbywa się między innymi przy zastosowaniu specjalnego peelingu. Ten jak wiadomo oddziałuje na skórę złuszczając ją. Dodatkowo w przypadku peelingów na przebarwienia dodaje się do ich składu środki wybielające. Innym sposobem na likwidacje przebarwień będzie krioterapia. Ta stosowana jest przy pojedynczych przebarwieniach ponieważ polega na mrożeniu ich ciekłym azotem. W gabinetach kosmetycznych można skorzystać także ze skutecznej mezoterapii zwiększającej możliwości skóry co do wchłaniania kosmetyków i środków leczniczych. Niezastąpioną opcją będzie także laserowa likwidacja przebarwień, z której można skorzystać w lepszych salonach kosmetycznych lub gabinetach medycyny estetycznej.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.