Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Lotnisko Kraków - Balice - gdzie zaparkować bez przepłacania?

  • Dodano: 2019-03-26 10:45

Parkingi położone bezpośrednio przy lotniskach mogą być bardzo drogie. Są jednak sposoby na to, aby zmniejszyć koszty postoju. Gdzie zostawić auto na godzinę, a gdzie nawet na cały tydzień i nie przepłacić?

Chociaż polskie porty lotnicze, w tym także lotnisko Kraków - Balice, są dobrze skomunikowane z okolicznymi i dalszymi miastami przez komunikację publiczną, to jednak wielu podróżujących i ich bliskich decyduje się na skorzystanie z samochodu.

Dojazd na lotnisko własnym autem jest szybki, wygodny i nie uzależnia nas od rozkładów jazdy przewoźników. Dodatkowo, możemy bez problemu zabrać ze sobą nawet większy bagaż. Często jednak pojawia się wtedy pytanie  - gdzie zaparkować. 

Lotnisko w Balicach - zaprasza parking oficjalny

Przy lotnisku w podkrakowskich Balicach do dyspozycji osób zmotoryzowanych są oficjalne parkingi pozwalające na postój krótkoterminowy, a także długoterminowy.

Z postoju krótkoterminowego można skorzystać w strefie Kiss & Fly, która znajduje się przy drodze dojazdowej do terminalu. Pierwsze 10 minut postoju jest bezpłatne - za każde kolejne rozpoczęte 10 minut pobierana jest opłata w wysokości 10 złotych.

Gdy chcemy zaparkować na dłużej niż 10 minut, możemy wybrać parkingi długoterminowe - parking wielopoziomowy lub parkingi terenowe. W tym przypadku ceny są już niższe, ponieważ za jedną godzinę zapłacimy tutaj 9-10 złotych. Auto można zostawić także na dłużej, na przykład na kilka dni lub nawet kilka tygodni.

Gdzie parkować tanio przy lotnisku Kraków - Balice?

Najważniejszą zaletą oficjalnego parkingu przy lotnisku Kraków-Balice jest jego dobra lokalizacja. Jeśli jednak zależy nam przede wszystkim na niskich cenach, warto poszukać innych ofert.

Osoby poszukujące tanich ofert na parking lotnisko Balice powinny przede wszystkim zapoznać się z cennikami parkingów dostępnych nieco dalej. Nieoficjalne, prywatne parkingi zapewniają o wiele niższe ceny - od 2 złotych za godzinę oraz od 7 złotych za cały dzień postoju!

Nie musimy również obawiać się o dostanie się na lotnisko. Parkingi gwarantują swoim klientom bezpłatny transport do terminala oraz z terminala, dlatego nie trzeba nosić ciężkich bagaży ze sobą.

Można skorzystać również z dodatkowych usług, na przykład z ładowania akumulatora, z kompresora, z myjki, można wynająć fotelik dla dziecka.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.