Masaż jest dobrym rozwiązaniem na problemy dzisiejszych czasów. Zestresowani życiem ludzie potrzebują odpoczynku, odprężenia i relaksu. Stres związany z pracą i codziennymi obowiązkami powoduje liczne bóle kręgosłupa, mięśni, obciążenie organizmu, bóle głowy czy bezsenność. Masaż jest zabiegiem, który pozwala na rozluźnienie, wyciszenie się i zapomnienie o problemach. Pobudza ciało, likwiduje napięcie i przywraca właściwe krążenie. Tomasz skończył szkołę policealną Gowork w Katowicach, zdobył tytuł technika masażysty 6 lat temu i dziś prowadzi własny salon, z którego, jak sam mówi ...ludzie wychodzą szczęśliwsi. Coraz więcej osób korzysta z usług masażystów, ponieważ ten rodzaj relaksu w szybki sposób daje pozytywne rezultaty, działa odprężająco na ciało i umysł – dodaje.
W tym zawodzie konieczne jest wykształcenie i praktyczne umiejętności. Praca z ludzkim ciałem wymaga anatomicznej wiedzy i zdolności wykorzystania odpowiednich technik. Oprócz klasycznego, jest wiele innych rodzajów masażu: od leczniczego czy sportowego, aż po orientalny czy sensoryczny. Wiedzę i praktyczne umiejętności można zdobyć w profesjonalnych szkołach masażu Gowork. Dzięki połączeniu tych dwóch elementów masażysta dobierze, odpowiedni do dolegliwości, rodzaj masażu. Wykształcony technik może pracować w gabinetach odnowy biologicznej, ośrodkach rehabilitacyjnych czy rekreacyjno-wypoczynkowych, a także klubach sportowych, sanatoriach, a nawet w hospicjach. Często masażyści prowadzą również własną działalność i zajmują się masowaniem, m.in. sportowców.
Bycie dobrym masażystą wymaga lat doświadczeń, ale i sprawności fizycznej. Masaż leczniczy czy sportowy jest wykonywany z większą siłą i energią niż ten klasyczny. Ręce są głównym narzędziem w tym zawodzie, a do metod masażu należy: rozcieranie, ugniatanie, uciskanie, uderzanie, oklepywanie itp., co związane jest z możliwością przesilenia górnych partii ciała. Stojący tryb pracy prowadzi z kolei do przeciążenia kręgosłupa. Odporność fizyczna jest więc kluczowa w tej pracy, aczkolwiek nie mniej ważna jest empatia. Praca z ludźmi, często zdenerwowanymi czy chorymi wymaga opanowania i umiejętności budowania pozytywnych stosunków międzyludzkich.
Praca masażysty to swego rodzaju powołanie do niesienia pomocy innym. Na ten zawód składa sie kilka ważnych czynników: wiedza, umiejętności, doświadczenie, sprawność fizyczna, empatia i pozytywne nastawienie do ludzi. Taka mieszanka cech jest konieczna do zdobycia fachu, który daje ludziom pozytywną energię i odprężenie oraz obniża stres, co tak ważne w dzisiejszym szybkim i nerwowym świecie.
Masz powołanie do zawodu masażysty? Wiedzę i praktyczne umiejętności w tym kierunku zdobędziesz w szkole policealnej Gowork...