Wiadomości z Katowic

Materac bonellowy - czy tylko nadaje się do hotelu?

  • Dodano: 2020-08-21 14:45

Większość sklepów internetowych oferuje trzy typy materacy. Należą do nich materace piankowe, materace kieszeniowe i materace bonellowe.

Czym charakteryzują się te ostatnie? Jakie cechy posiadają materace bonellowe? Czy warto rozważać ich zakup? Na te pytania odpowiedzi znajdziecie poniżej.

Budowa materacy bonellowych

Materace bonellowe wykonane są ze sprężyn w kształcie klepsydry, szerszych na krańcach i zwężonych w środku. Są ze sobą połączone sztywnym, mocnym drutem. Ciężar na nie działający jest rozkładany równomiernie. Sprężyny pracują progresywnie. Oznacza to, że im większy ciężar działa na materac bonellowy, tym większy stawiają mu opór. Materac bonellowy charakteryzuje się dużą elastycznością powierzchniową. Dobrze dopasowuje się do ciała i zapewnia mu komfortowe podparcie. Rdzeń materaca bonellowego podtrzymuje ciało we właściwej pozycji, natomiast warstwy zewnętrzne nadają, odpowiednia twardość materacowi, stanowiącą o jego wygodzie. Sprawdź ofertę materacy bonellowych na https://sweetsen.pl/Bonellowe-c15

Popularność materaca bonellowego

Materac bonellowy wciąż cieszy się dużą popularnością. Kto decyduje się na jego zakup? Przeważnie są to osoby śpiące samotnie, którym nie będzie przeszkadzał efekt falowania. Nie zda on jednak egzaminu, gdy śpią na nim osoby o sporej różnicy wagi. Osoba lżejsza będzie się zsuwać w kierunku osoby cięższej, mocniej zapadniętej w materac. Często wybierają je rodzice dorastających dzieci, zdający sobie sprawę z faktu, że strefowość materacy kieszeniowych sprawdzi się tylko wtedy, gdy wzrost użytkownika odpowiednio się z nimi pokrywa. Często zamawiają je równie właściciele hoteli i pensjonatów, ze względu na dobry stosunek jakości do ceny materaca bonellowego.

Twardość materaca bonellowego

Nasze materace bonellowe dzielimy na cztery kategorie twardości. Materace miękkie kierowane są do osób ważących nie więcej jak 60 kg, materace średnio twarde (najpopularniejsze) do osób ważących pomiędzy 60 a 100 kg. Materace bonellowe twarde powinny wybierać osoby ważące ponad 100 kg a bardzo twarde – ważące ponad 120 kg.

Od właściwie dobranej twardości zależy poziom odczuwanego komfortu.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.