Wiadomości z Katowic

Meble biurowe- zaprojektuj przestrzeń do komfortowej pracy

  • Dodano: 2016-02-11 13:45

Wygląd mebli powinien być estetyczny oraz profesjonalny, ale przede wszystkim dostosowany do potrzeb firmy. W przypadku gabinetu lub pojedynczego biura, śmiało można pozwolić sobie na większe meble lub ich ciekawe kombinacje. Jeśli mówimy o przestrzeni open-space, wybór jest troszkę trudniejszy ponieważ należy zwrócić uwagę na to czy meble zapewnią odpowiednią prywatność oraz nadadzą się do wydzielenia poszczególnych przestrzeni. W obydwu przypadkach dobrze jest jeśli przestrzeń biurowa jest funkcjonalna i komfortowa, ponieważ powinna sprzyjać pracy i nie dekoncentrować.

Z jakich materiałów powinny być wykonane meble biurowe?

Nie zależnie od tego jakie biuro planujemy urządzić, ważne jest aby przy wyborze mebli zwrócić uwagę na to z jakiego materiału są wykonane. Standardem powinny być płyty posiadające atesty higieniczności, warto też kupować od sprawdzonych producentów. Jak powszednienie wiadomo, niestety, niska cena nie zawsze idzie w parze z jakością. Czasem bardziej opłacalny będzie zakup nawet droższych mebli, posiadających atesty oraz gwarancję, niż najtańszych modeli. Po za płytami, ważnymi elementami są też okucia i elementy chromowane. Są to części które często jako pierwsze ulegają awariom. Wybierając krzesło biurowe, przede wszystkim należy przyjrzeć się tkaninom. Podobnie jak pozostałe elementy powinny być atestowane i odporne na wytarcia. Dobrym sposobem na ocenę jakości jest gwarancja producenta. Krótszy niż 2 letni okres gwarancyjny powinien wzbudzać nasze wątpliwości. Dłuższą gwarancję powinny posiadać krzesła i fotele- o dobrej jakości będzie świadczyć okres powyżej 4 lat.

Jak dobrać biurko?

Nie tylko wykonanie i jakoś materiałów są istotne przy zakupie mebli do biura. Przykładowo przy wyborze biurka warto kierować się np. jego stabilnością, szerokością blatu oraz jego wysokością (tak aby odpowiadała pracownikowi który będzie przy nim siedział). Dobrym rozwiązaniem są biurka na metalowych nogach, są dużo bardziej wytrzymałe. Warto przyjrzeć się też stelażowi, unikajmy biurek z nogami przykręcanymi bezpośrednio do blatu.

Krzesła biurowe i fotele

Krzesło biurowe jest dla pracownika i to do jego potrzeb powinno być dostosowane. Jest to kluczowy element dla komfortu pracy. Krzesło obrotowe musi być wygodne, ergonomiczne i wytrzymałe. W świetle przepisów prawa, krzesła biurowe powinny być wyposażone w regulowane podłokietniki i podparcia. Dobrze, jeżeli regulowane jest też odchylenie oparcia ( w zakresie 5° do przodu i 30° do tyłu). Biorąc pod uwagę wzrost i gabaryty pracownika, nie bez znaczenia często jest szerokość siedziska oraz regulowana wysokość fotela.

Dobrze dobrane meble biurowe są wizytówka firmy. Nie ważne czy urządzamy gabinet czy open-space, dobrze jest jeśli meble są funkcjonalne i zapewniają komfort pracy pracownikom. Dobrze zagospodarowana przestrzeń na pewno ułatwi organizację biura.

Gdzie kupić dobre meble biurowe?

Jeżeli szukasz specjalnej oferty na kompleksowe wyposażenie Twojego lokalu, sprawdź firmę NoNameOffice - meble biurowe .W ich ofercie znajdziesz krzesła biurowe, fotele biurowe czy krzesła pracownicze. Sprawdź naszą ofertę na stronie bądź przyjedź do naszych salonów w Katowicach i Krakowie.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.