Wiadomości z Katowic

Na czym polega czyszczenie i dezynfekcja boisk sportowych?

  • Dodano: 2020-03-30 07:30, aktualizacja: 2020-03-30 07:37

Boiska sportowe narażone są na intensywną eksploatację. Każdego dnia odbywają się na nich treningi i mecze. Regularne czyszczenie i dezynfekcja boisk sportowych ma wpływ na jakość i komfort ich użytkowania, a także ich żywotność i trwałość. Osoby zarządzające obiektami i decydujące o przeprowadzanych na nich pracach powinny uwzględnić regularne czyszczenie boisk, a także ich dezynfekcję, która ma dodatkowo wpływ na bezpieczeństwo osób z nich korzystających. Dlaczego jest to tak istotne i jak przebiegają prace?

Dlaczego czyszczenie i dezynfekcja boisk sportowych są ważne?

Nawierzchnie boisk narażone są na działanie wielu czynników. Dotyczy to zarówno ludzi, którzy z nich korzystają, jak też warunków atmosferycznych. Nie najlepiej znoszą one wodę, ale również niskie i wysokie temperatury oraz promieniowanie UV. Wilgoć sprawia, że na sztucznej murawie mogą rozwijać się drobnoustroje, stanowiące potencjalne zagrożenie dla człowieka. Dezynfekcja boisk sportowych jest więc konieczna, aby uniknąć tego problemu. Trawa sztuczna ulega też stopniowej degradacji. Proces ten może przebiegać wolniej lub szybciej w zależności od tego, jak często nawierzchnia jest czyszczona, dezynfekowana oraz konserwowana. Regularne zabiegi pozwalają zdecydowanie wydłużyć trwałość trawy, co przekłada się na mniejsze koszty związane z częstą wymianą nawierzchni.

Uwzględnić należy też bezpieczeństwo użytkowników, które może być mniejsze, jeżeli na boisku znajdować się będą przedmioty, narażające człowieka na skaleczenie. Ich niewielkie rozmiary często uniemożliwiają dostrzeżenie ich podczas wizualnej ogólnej obserwacji. Dlatego też właścicielom obiektów sportowych potrzebna jest profesjonalna pomoc.

Specjalistyczne wsparcie

Czyszczenie i dezynfekcja boisk sportowych w profesjonalnych i wyspecjalizowanych firmach przebiega z wykorzystaniem odpowiednich urządzeń, które nie tylko mają wpływ na większą dokładność wykonywanych prac, ale też zdecydowanie skracają ich czas. Maszyny przeznaczone do usuwania zabrudzeń i zanieczyszczeń cechują się większą skutecznością, niż te same prace wykonywane ręcznie. Ponadto firmy korzystają ze środków czyszczących przeznaczonych do konkretnej nawierzchni, jak np. sztucznej trawy i tartanu. Wśród sprzętów, które znalazły zastosowanie w czyszczeniu boisk, t są m.in. myjki wysokociśnieniowe.

Jeżeli chodzi o dezynfekcję boisk sportowych, to są to prace, polegające na rozpyleniu specjalnego środka, zwalczającego drobnoustroje, jak bakterie, grzyby i wirusy. Pozbywając się ich, stwarzamy lepsze pod kątem zdrowotnym warunki do przeprowadzania treningów i organizowania imprez sportowych.

Boiska należy czyścić regularnie, częstotliwość dostosowujemy do intensywności ich eksploatacji. Dezynfekcję przeprowadzamy najczęściej przed sezonem i po jego zakończeniu lub w razie konieczności. Warto jest podjąć stałą współpracę z jedną firmą zajmującą się czyszczeniem boisk, która doradzi, jak często należy przeprowadzać na nich prace porządkowe i konserwujące.

Sprawdź stronę oferującej usługi czyszczenie i dezynfekcji boisk Alpinka

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.