Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Najlepsze gry akcji - sprawdź nasze propozycje

  • Dodano: 2019-04-29 09:45

Popularność gier stale rośnie, a na rynku ciągle pojawiają się nowe produkcje. Dzięki temu budżety na produkcje są coraz większe i gry przypominają rozmachem filmy. Gatunek gier akcji zyskał na tej sytuacji - stały się efektowne i rozbudowane. Sprawdź nasze propozycje.

Red Dead Redemption 2

Niemal każdy zna gry z serii Grand Theft Auto - jedna z najbardziej kasowych marek w historii, sprzedająca się w milionach egzemplarzy i przynosząca ogromne zyski, należy do studia Rockstar, które jest kojarzone głównie z nią. Nie jest to jedyny tytuł, którym zajmują się „gwiazdy rocka”. Kolejną, nieco mniej znaną serią jest Red Dead Redemption, którego druga część ukazała się niedawno na konsolach.

Gra opowiada o przygodach Arthura Morgana i gangu, na którego czele stoi Dutch van der Linde. Akcja rozgrywa się w 1899 r., czyli niewiele przed pierwszą częścią, gdzie kierowaliśmy Johnem Marstonem, który pojawia się również tutaj, ale już jako postać drugoplanowa. Czasy nie są pewnie, szczególnie dla kowbojów, którzy lata świetności mają już za sobą. Niektórym ciężko się z tym pogodzić i to sprawia, że podczas przygody będziemy musieli podjąć trudne decyzje, narażając swoje „dobre imię” i życie – nasze oraz towarzyszy broni.

Gra powala swoją grafiką - podczas podróży przyjdzie nam zwiedzić gęste lasy, bezludne pustkowia, a także zaśnieżone góry i miasta wypełnione innymi mieszkańcami. Warto wyposażyć się w dobry telewizor, ponieważ gra obsługuje najwyższą rozdzielczość - sprawdź telewizory zgodne z 4K.

SuperHot

Gatunek gier widzianych z perspektywy pierwszej osoby, czyli popularnych FPS-ów, cieszy się niesłabnącą popularnością, a wielu reprezentantów tego nurtu przeszło do historii wirtualnej rozrywki, niejednokrotnie wyznaczając ścieżkę, którą do dziś podążają największe marki. Po wielu latach ludzie zaczęli szukać czegoś nowego – czegoś co odświeży gatunek, w oparciu o znany format. Naprzeciw oczekiwaniom wyszli producenci gier. Dzięki temu na rynku pojawił się SuperHot. Jest to strzelanka, wyprodukowana przez polskie SuperHot Team - niezależne studio z dużymi ambicjami, co widać na przykładzie wypuszczonego przez nich tytułu.

Gra wyróżnia się tym, że możemy manipulować czasem, a robimy to poruszając się naszym bohaterem. Przykładem może być walka z kilkoma przeciwnikami. Kiedy w naszą stronę zostanie wystrzelony pocisk, mamy czas na przemyślenie ruchu - leci on w zwolnionym tempie, a przyspiesza dopiero kiedy wykonamy jakiś ruch. Dzięki temu możemy podejść do starć bardziej strategicznie i ustalić taktykę, która pozwoli zwyciężyć. Mimo tego, że nie mamy do czynienia z rozgrywką typową dla strzelanek, to nadal jest ona dynamiczna i satysfakcjonująca.

Grafika jest minimalistyczna, ale świetnie oddaje klimat gry - plansze są sterylne i białe, a postacie krwisto czerwone, żeby mocno kontrastować z tłem. Jest to ciekawa odmiana po grach chcących być fotorealistycznymi lub przerysowanymi.

Into the Dead

Na koniec mała gra mobilna, w które zabijamy hordy zombie - mowa o Into the Dead, strzelance "na szynach", pozwalającej na świetną zabawę w niemal każdym miejscu. W grze przemy przed siebie, zabijając kolejne fale nieumarłych. Służą do tego bronie i amunicja znajdowana na trasie. Z każdym metrem pojawia się coraz więcej przeciwników, których trudniej pokonać.

Grafika jest na wysokim poziomie, ale współczesne telefony są w stanie wyświetlić ją z odpowiednią ilością detali. Modele są szczegółowe, a tekstury mają dobrą jakość. Oprawa jest mroczna i dobrze oddaje klimat apokalipsy.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.