Wiadomości z Katowic

Najlepsze sposoby na oszczędzanie czasu

  • Dodano: 2022-10-05 13:45

Wielu z nas jest ostatnimi czasy bardzo zabieganych. W końcu w ciągu dnia trzeba zawieźć i odebrać dzieci ze szkoły bądź przedszkola, zrobić obiad, zakupy, udać się na treningŚ Codzienność potrafi być bardzo przytłaczająca. Dlatego też warto wiedzieć, w jaki sposób możemy zoptymalizować nasz czas.

Twórz grafik

Na pewno warto na samym początku uporządkować swój dzień. Stwórz w telefonie lub w dzienniku plan na cały tydzień. Ważne jest to, aby notować dosłownie każdą rzecz, którą będzie trzeba zająć się w ciągu dnia. W ten sposób będziesz doskonale wiedzieć, z iloma zadaniami przyjdzie Ci się zmierzyć. To sprawi także, że lepiej ocenisz, czy do danego dnia wpisywać kolejne zobowiązanie. Pamiętaj także, że nie jesteś maszyną. Umieszczaj w grafiku przerwy, licz się również z tym, że z niektórym zadaniami zejdzie Ci nieco dłużej niż pierwotnie planowałeś. 

Zaczynaj od najtrudniejszego zadania

Często jest tak, że mamy do zrobienia rzecz, która nas mocno przytłacza. Myślimy o niej, przejmujemy się iŚ ciężko jest się nam za nią zabrać. Jest to sytuacja, przez którą marnujemy czas. Zamiast bowiem działać, odwlekamy zrobienie tego, za co i tak prędzej czy później będziemy musieli się wziąć. To sprawia, że nawet nad innymi rzeczami pracujemy mniej wydajnie, ponieważ wiemy, co takiego nas jeszcze czeka. Dlatego też zdecydowanie polecamy od rozprawienia się z najbardziej wymagającym zadaniem na samym początku. W ten sposób ułatwimy sobie resztę dnia. 

Korzystaj z dobrodziejstw internetu

Internet oferuje nam szereg rozmaitych korzyści. Dzięki niemu możemy na przykład robić zakupy spożywcze online. Pomyśl tylko, ile czasu spędzasz na chodzeniu do sklepów. Najpierw musisz do takiego punktu stacjonarnego dotrzeć, później znaleźć odpowiednie artykuły, odstać swoje w kolejce do kasy, a następnie wrócić z tobołami do domu. I tak kilka razy w ciągu tygodnia, o ile nie robisz dużych zakupów. Dzięki InPost Fresh kupowanie produktów spożywczych może być znacznie przyjemniejsze. Za pomocą wygodnej aplikacji wybierzesz potrzebne Ci artykuły oraz opłacisz zamówienie. To również Ty zdecydujesz, którego dnia i o której godzinie ma pojawić się kurier. Dzięki temu ten zjawi się w najbardziej dogodnej dla Ciebie porze. Koniec z przesiadywaniem w domu i oczekiwaniem na odbiór paczki. A do tego to również znakomity sposób na oszczędzanie czasu. 

Zrezygnuj z tego, co nie jest Ci potrzebne

Bywa tak, że nasz grafik jest zapchany rzeczami, z których moglibyśmy zrezygnować, ale z jakiegoś powodu tego nie robimy. Jeśli uczęszczasz na zajęcia, które nie sprawiają Ci przyjemności, zrezygnuj z nich. Może być również i tak, że często pomagasz znajomym, bo nie umiesz odmówić, więc robisz to wbrew sobie. W takiej sytuacji konieczne będzie nabranie bardziej asertywnej postawy. Dzięki niej skupisz się na swoich własnych potrzebach i w końcu znajdziesz czas na hobby lub po prostu odpoczynek.

Jak widać istnieje sporo sposobów na oszczędzanie czasu. Warto próbować wdrożyć każdy z nich, aby osiągnąć jak najlepszą efektywność.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.