Wiadomości z Katowic

Nowoczesny design pod stopami. 3 powody, dla których warto położyć posadzkę betonową

  • Dodano: 2019-02-11 08:45, aktualizacja: 2019-02-11 09:00

Jednym z najczęstszych dylematów, z jakimi spotykamy się przy remoncie lub też wykończeniu domu czy mieszkania jest to, co położyć na podłodze. Mamy duże wymagania, by były designerskie, ale również wytrzymałe, odporne na plamy i nie stanowiły problemu w codziennym użytkowaniu. Producenci od lat prześcigają się w różnych propozycjach i na podłogach pojawiają się deski, panele, tworzywa sztuczne czy też płytki. Nie dziwi więc też to, że coraz większym powodzeniem cieszy się posadzka żywiczna, która wprowadza do wnętrza niezwykły klimat. Zobacz, jak wybrać najlepsze rozwiązanie.

  1. Posadzka betonowa do nowoczesnych wnętrzach
  2. Podłoga w garażu lub na tarasie
  3. Przemysłowy rodowód

Posadzka betonowa do nowoczesnych wnętrzach

To właśnie modernistyczne stylizacje najchętniej sięgają po posadzki dekoracyjne. Różnorodność wykończeń oraz możliwości dekoracyjne sprawiają, że będziemy w stanie stworzyć niezwykle oryginalną powierzchnię. Sama posadzka betonowa nawiązuje do nieco surowego minimalizmu i rewelacyjnie sprawdza się w kuchni, łazience czy też innych przestrzeniach, a jej odpowiednie zabezpieczenie sprawia, że przez długi czas będzie nam służyć nawet przy intensywnym użytkowaniu

Podłoga w garażu lub na tarasie

Nowoczesne podłogi żywiczne sprawdzają się również w tych przestrzeniach, które wymagają odporności na przykład na wilgoć czy też zabrudzenia. Dlatego właśnie coraz chętniej wybierane są przy wykończeniu garaży oraz na balkony czy tarasy. W tych przestrzeniach doskonale da się pogodzić praktyczny i estetyczny wymiar bez konieczności jakichkolwiek kompromisów. Poza tym ten materiał łatwo się kładzie, a jeśli potrzebujemy pomocy przy wylaniu i zabezpieczeniu posadzki betonowej, Katowice na swoim terenie mają profesjonalne firmy, które świadczą usługi wykończeniowe.

Przemysłowy rodowód

Choć posadzki żywiczne pojawiają się w przestrzeniach mieszkalnych od kilku lat, to ich korzenie sięgają hal przemysłowych oraz kotłowni. Przede wszystkim gładkie powierzchnie były odporne na uszkodzenia mechaniczne a także na działanie różnych płynów eksploatacyjnych oraz środków chemicznych. Posadzki żywiczne mieszkaniom nadają nieco industrialny charakter, a ich wysoka klasa ścieralności sprawia, że sprawdzają się również w miejscach użyteczności publicznej. Co istotne, idealnie gładka powierzchnia świetnie się czyści, a dzięki różnym możliwościom aranżacyjnym na podłodze można stworzyć kolorowe wzory, a nawet wypełnić ją różnymi elementami takimi jak chociażby modne brokaty. Taka posadzka dekoracyjna z pewnością będzie przykuwać uwagę wszystkich, a tobie pomoże stworzyć niezwykle oryginalne wnętrze.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.