Wiadomości z Katowic

O czym pamiętać, pakując się na wakacje?

  • Dodano: 2022-06-01 09:45

Choć spakowanie walizki na wakacje nie wydaje się trudne, w pośpiechu łatwo zapomnieć o najważniejszych rzeczach lub męczyć się, wożąc mnóstwo niepotrzebnych przedmiotów. Nie istnieje jedna uniwersalna lista rzeczy, które należy zabrać ze sobą na wyjazd. Przygotowaliśmy jednak wskazówki, dzięki którym pakowanie stanie się nieco łatwiejsze i lepiej zorganizowane.

Przygotuj się na każdą pogodę

Zawsze przed wyjazdem warto sprawdzić długoplanową prognozę pogody w miejscu, do którego się wybierasz. Oczywiście musisz liczyć się z tym, że przykładowo,  trzy tygodnie wcześniej nie będzie ona zbyt precyzyjna, jednak może dać orientacyjne pojęcie czego się spodziewać i jakie rzeczy przygotować. Zawsze warto przygotować zestawy ubrań na każdą pogodę i ubierać się na "cebulkę" - tak, aby w razie potrzeby móc zdjąć sweterek lub kurtkę, gdy zrobi się cieplej. Przemyśl od razu, co do siebie pasuje - nie zabieraj wielu zbyt ekscentrycznych ubrań, które trudno będzie Ci zestawić z innymi częściami garderoby. Ogranicz liczbę butów, które zabierasz - zajmują one dużo miejsca w walizce. Zawsze warto jednak mieć przy sobie co najmniej jedną wygodną parę do noszenia na co dzień, jedne ciekawsze na specjalne okazje i klapki. Przydatne będzie również nakrycie głowy parasolka- najlepiej niewielka, składana.

Postaw na ochronę swojej skóry

Pakując kosmetyczkę na wyjazd, zawsze należy pamiętać o produktach, które zapewnią właściwą ochronę Twojej skóry przed słońcem. Jest to niezwykle ważne nie tylko, gdy wybierasz się do kurortu na południu Europy: ostre słońce może dać się we znaki również podczas zwiedzania zamkowych ruin czy spacerów po górskich szlakach. Z tego powodu koniecznie należy zapakować kosmetyki do opalania: dobry krem do twarzy i balsam z filtrem UV. Przydatne będzie również mleczko po opalaniu, które ukoi i złagodzi podrażnienia.

Przygotuj listę rzeczy do zabrania

Im częściej wyjeżdżasz, tym większej wprawy w pakowaniu nabierasz. Podróżując regularnie nabywasz doświadczenia i z czasem już dobrze wiesz, które rzeczy są najpotrzebniejsze, a bez których możesz się obyć lub w razie potrzeby bez problemu kupić na miejscu. Najbezpieczniejszym sposobem na to, by na pewno niczego nie zapomnieć, jest jednak zawsze przygotowanie szczegółowej listy. Przykłady bez problemu znajdziesz w Internecie. Może to być bardzo przydatne także, gdy razem z drugim rodzicem pakujecie dziecko na wyjazd - odznaczanie zapakowanych pozycji jest szybkie i pozwala uniknąć nieporozumień.

Jeżeli lecisz samolotem, dokładnie sprawdź jakie zasady obowiązują w przypadku danego kraju i linii lotniczej. Odpowiednio wcześnie sprawdź, jakie dokumenty są wymagane do wjazdu, ale i jak wygląda sprawa bagażu: jaki bagaż rejestrowany i podręczny możesz zabrać ze sobą na pokład, co można wwozić. Pamiętaj o tym, że zazwyczaj przepisy przestrzegane są bardzo rygorystycznie: jeżeli w Twoim bagażu podręcznym znajdą się nożyczki do paznokci lub duże opakowanie kosmetyków, prawdopodobnie stracisz je i na miejscu będziesz musiał kupić nowe.

Poczytaj również o miejscu, do którego się wybierasz. Lecąc do innego kraju, sprawdź, jakie jest tam napięcie w gniazdkach i czy w związku z tym należy mieć przejściówkę; dowiedz się, jakie są możliwości prania na miejscu i czy przydatny nie będzie spray na komary. Warto zawsze orientacyjnie sprawdzić, jakie sklepy i restauracje znajdują się w okolicy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.