Wiadomości z Katowic

Obsługa informatyczna firm w Katowicach - na czym polega outsourcing IT?

  • Dodano: 2022-05-31 06:30, aktualizacja: 2022-06-07 06:02

Stworzenie dobrze zgranego działu IT w firmie wymaga czasu, dużego nakładu finansowego i ogromnego doświadczenia – dlatego coraz więcej firm decyduje się na outsourcing IT. Na czym konkretnie polega outsourcing usług informatycznych? Zapraszamy do dalszej lektury artykułu!

Outsourcing usług informatycznych

Sprawna obsługa większości procesów zachodzących w przedsiębiorstwie wymaga posiadania przez nie własnego działu informatycznego. W zależności od rozmiaru firmy dział ten może prowadzić jeden informatyk lub może być on dużo bardziej rozbudowany i składać się z kilkudziesięciu stanowisk komputerowych.

Budowa takiego działu wymaga czasu, a sama jego struktura jest stale rozwijana wraz z rozwojem przedsiębiorstwa. Na barki przedsiębiorcy spada więc nie tylko sama budowa takiego działu, ale również stałe trzymanie ręki na pulsie w kwestii przydzielania nowych zadań dopasowanych do aktualnego etapu rozwoju firmy.

Budowa działu informatycznego w firmie jest kosztownym przedsięwzięciem – należy wziąć pod uwagę nie tylko koszt zatrudnienia pracowników, lecz także zapewnienie im odpowiednich narzędzi pracy w postaci oprogramowania i samych komputerów. Jeżeli przedsiębiorstwo korzysta z własnej sieci wewnętrznej (na przykład na potrzeby korzystania z systemu erp), to do wydatków należy doliczyć jeszcze koszt zakupu serwera oraz kolejnego pracownika, który będzie świadczył jego stałą obsługę informatyczną.

Jeżeli weźmiemy pod uwagę wszystkie te koszta, to w większości przypadków podjęcie współpracy z firmą oferującą usługi IT dla firm jest dużo korzystniejszym dla przedsiębiorcy rozwiązaniem. Obsługa IT realizowana przez firmę zewnętrzną na potrzeby danego przedsiębiorstwa to tak zwany outsourcing IT.

Lizard – kompleksowa obsługa informatyczna firm w Katowicach

Outsourcing IT w Katowicach cieszy się stale rosnącym zainteresowaniem – przedsiębiorcy doceniają możliwości, jakie stwarza delegowanie zadań firmie zewnętrznej. W praktyce wiąże się to z optymalizacją kosztów prowadzenia firmy, a także ze zwiększeniem bezpieczeństwa przetwarzanych danych dzięki wdrażaniu zaawansowanych rozwiązań informatycznych. Firma Lizard zajmuje się kompleksową obsługą małych, średnich i dużych przedsiębiorstw w całej Polsce.

Lizard - profesjonalny outsourcing IT

Outsourcing IT świadczony przez Lizard polega nie tylko na pełnym prowadzeniu działu IT dla klienta, ale również na zapewnieniu pełnej obsługi serwerowej oraz administracji chmurowej. Firma świadczy także pełne wsparcie merytoryczne w zakresie świadczonych usług i wdrażania ewentualnych nowych rozwiązań z płaszczyzny IT, które wspierają codzienne funkcjonowanie firmy.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.