Wiadomości z Katowic

Olejek do brody i wąsów - poznaj tajniki męskiej pielęgnacji!

  • Dodano: 2022-08-31 13:15

Na zadbany zarost zerkasz z podziwem? Zastanawiasz się co wpływa tak dobrze na wygląd wąsów lub brody? Olejki do brody to typowo męska pielęgnacja dla świadomych mężczyzn, którzy chcą dobrze wyglądać. Zarost (podobnie jak włosy na głowie), może być niesforny, przetłuszczający się lub suchy, a skóra pod zarostem może łuszczyć się tak samo jak na głowie. Pielęgnacja zarostu jest równie ważna, co pielęgnacja włosów! Jeśli chcemy mieć piękną i zadbaną brodę, powinniśmy zainteresować się kosmetykami do męskiej pielęgnacji zarostu - zapraszamy do lektury!

Jak działają olejki do brody?

Olejki do brody posiadają wyselekcjonowane składniki, które doskonale pielęgnują zarost. W składzie dobrego olejku do brody znajdują się składniki aktywne, które wygładzają i odżywiają oraz posiadają działanie okluzyjne - czyli tworzą lekką i ochronną warstwę chroniąca przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych i wolnych rodników, które niszczą strukturę włosów i skóry pod nimi. Stosowanie olejku do brody ma celu wygładzenie niesfornych kosmyków, odżywienie i zabezpieczenie zarostu przed szkodliwymi czynnikami zewnętrznymi. Szczególnie teraz, w upalne lato, czynniki takie jak promieniowanie słoneczne UV, suche powietrze i wiatr potrafią przesuszyć zarost. Suchy zarost zaczyna się kruszyć, jest szorstki i nieprzyjemny w dotyku. Czasem może drażnić samego właściciela. Skóra pod zarostem może się łuszczyć lub przeciwnie — przetłuszczać w reakcji obronnej. Dlatego ważne w pielęgnacji jest także porządne czyszczenie i mycie zarostu każdego dnia. Wtedy dopiero do akcji powinien wkraczać olejek do brody.

Jak stosować olejek do brody?

Olejek do brody nakładamy rano i wieczorem po umyciu brody i wąsów. Nie musimy czekać aż włoski całkiem wyschną. Gdy będą jeszcze delikatnie wilgotne, to nawet lepiej - bardziej równomiernie rozprowadzimy olejek. Suche włoski będą pochłaniać olejek szybciej i nie damy rady rozprowadzić olejku równomiernie. Na szczęście na lekko wilgotnym zaroście nie sprawi to problemu! Aplikujemy niewielką ilość olejku (wielkość jednej pompki) - zwykle olejki są sprzedawane w podłużnych buteleczkach z pipetą, która pozwala dozować olejek. Nakładamy olejek na wnętrze dłoni, pocieramy ręce, a następnie delikatnie „przeczesujemy” zarost dłońmi, by równomiernie rozprowadzić produkt pielęgnacyjny. Piękny zapach męskich olejków do brody i wąsów dodatkowo orzeźwi i sprawi nam przyjemność zmysłową. Męskie zapachy pochodzące z substancji naturalnych zawartych w olejkach nie są intensywne, ale wyczuwalne z bliska. To może spodobać się każdemu, kto zbliży się na tyle, by poczuć nuty zapachowe — to dopiero gratka! - pielęgnacja połączona z przyjemnym dla zmysłów zapachem!

Olejek do brody w zestawie - idealny prezent dla brodacza!

Mężczyźni tez lubią prezenty, jednak wciąż pokutuje opinia, że ciężej coś dla nich wybrać. Jeśli mężczyzna, któremu chcesz podarować prezent ma zarost, to zakup zestawu pielęgnacyjnego do zarostu może być strzałem w dziesiątkę! Chociaż stosowanie kosmetyków dla mężczyzn nie jest jeszcze mocno rozpowszechnione, to panowie, którzy już się zdecydowali nie rezygnują z męskiej pielęgnacji. Wszystko zatem przemawia za tym, by zachęcić brodacza, który jeszcze nie zna dobrodziejstw olejków do brody i uraczyć go prezentem, który być może odmieni jego życie. Olejki do brody najczęściej występują w zestawach z szamponem do zarostu, czy kartaczem do rozczesywania zarostu. Zakup zestawu to od razu ładne opakowanie oraz możliwość przetestowania kilku produktów naraz.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.