Wiadomości z Katowic

Opiekunki do osób starszych portret własny

  • Dodano: 2022-02-11 14:00

Wiele mówi się ostatnio o tym jak szybko postępuje starzenie się europejskich społeczeństw, w wyniku czego liczba seniorów w wielu krajach zaczyna stanowić już blisko trzecią część danego społeczeństwa.

Wynika z tego stale rosnące zapotrzebowanie na usługi opiekuńcze sprawowane przez rodziny, domy seniora, czy opiekunki osób starszych. Jednak, w momencie kiedy wszyscy skupiają się tylko nad tym jak wiele opiekunek trzeba zwerbować, aby zapewnić seniorom godną starość, my przyjrzymy się temu, z czym wiąże się zawód opiekunki seniora.

Jeśli chodzi o oferowane zarobki, na stanowisku opiekunki osób starszych, to rozpiętość wynagrodzeń jest duża, co można zobaczyć między innymi na portalu: https://www.senioport.pl/oferty-pracy-opieka. Jednak doświadczona i spełniającą wszystkie wymogi, opiekunka seniora może liczyć na średnią pensję netto w kwocie około 1700 euro netto na miesiąc. Do tego senior lub jego rodzina, gwarantują jej bezpłatne zakwaterowanie oraz wyżywienie. Jakby tego było mało, to dobre agencje opiekunek osób starszych, takie jak choćby Veritas Opieka, zapewniają swoim opiekunkom także bezpłatny transport na sztelę oraz późniejszy powrót z niej.

Oczywiście nie jest tak, że opiekunką lub opiekunem osób starszych w Niemczech, może zostać każdy. Trzeba spełnić dwa podstawowe warunki. Pierwszy, to znajomość języka niemieckiego na poziomie umożliwiającym bezproblemową komunikację z seniorem oraz jego rodziną. Drugi, to posiadanie już doświadczenia w opiece nad osobami starszymi. Wprawdzie zdarzają się także oferty dla osób bez znajomości języka niemieckiego lub/oraz bez doświadczenia w opiece, ale oferowane im stawki znacznie odbiegają od kwot, o których pisaliśmy powyżej. Więcej na ten temat przeczytasz na stronie: https://www.veritas-opieka.pl/kompetencje-opiekunki-osob-starszych/
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.