Wiadomości z Katowic

Palety plastikowe kontra drewniane - które lepsze?

  • Dodano: 2021-01-25 10:45

Palety to popularny element wyposażenia każdego przedsiębiorstwa produkcyjnego i każdego magazynu. Praca w tych przestrzeniach nie może obyć się bez tego typu akcesoriów. One umożliwiają odpowiednie przechowywanie, transportowanie i organizowanie poszczególnych grup produktów. Na rynku można znaleźć jednak różne wersje palet. Popularne są zarówno tradycyjne modele drewniane, jak i palety plastikowe. Które lepsze? Na to pytanie odpowiadamy w naszym artykule.

Palety plastikowe kontra palety drewniane

Przez długi czas jedyną opcją dla przedsiębiorców były palety drewniane. One zdominowały rynek i wydawało się, że nie powstanie już nic doskonalszego. Pewnego dnia jednak ktoś postawił poeksperymentować z innowacyjnym materiałem, jakim jest polietylen. Ostatecznie, po różnorodnych testach i eksperymentach stwierdzono, że ma on szerokie zastosowanie i można z niego stworzyć również wygodne i lekkie palety do transportu i przechowywania rozmaitych produktów. Ten pomysł okazał się absolutnym strzałem w dziesiątkę. Chociaż wiele przedsiębiorstw nadal korzysta z palet drewnianych, te plastikowe z roku na rok zyskują coraz większe grono zwolenników. Niewątpliwie bowiem palety plastikowe oferują znacznie więcej, niż modele drewniane. Mają szereg unikalnych właściwości, które czynią je produktami idealnymi.

Czym różnią się obie wersje palet?

Różnica między paletami plastikowymi i drewnianymi tkwi przede wszystkim w ich wadze. Drewno jest naturalnie dużo cięższym materiałem, niż polietylen. To przekłada się na wygodę w transportowaniu palet polietylenowych. Jednocześnie palety plastikowe oferują dużo większą wytrzymałość niż ich drewniane odpowiedniki. Chociaż mogłoby się wydawać, że skoro są lżejsze to i mniej stabilne lub mniej odporne na uszkodzenia. Tymczasem jest dokładnie odwrotnie. Polietylen to niemal niezniszczalny materiał, który nie ulega odkształceniom, wgnieceniom i ogólnemu zużyciu. Nadto jest odporny na szkodliwe działanie warunków atmosferycznych, w tym wilgoci, a także bardzo wysokich i niskich temperatur. Drewniane palety, przechowywane na deszczu szybko ulegną zniszczeniu. Tymczasem ich polietylenowe odpowiedniki będą dalej gotowe do użytku.

Co jeszcze warto wiedzieć o paletach do magazynów?

Palety plastikowe łatwiej również utrzymać w czystości. Dzięki temu nie są zakupem tylko na jeden transport. Można z nich korzystać wielokrotnie. To niewątpliwie zakup na długie lata. Oczywiście warto stawiać na produkty, oferowane przez znanych i cenionych na rynku producentów. One bowiem posiadają jednocześnie wszelkie niezbędne certyfikaty bezpieczeństwa. Polecamy sklepy specjalistyczne, oferujące wyposażenie do przedsiębiorstw produkcyjnych oraz magazynów. Tam można je kupić w bardzo atrakcyjnej cenie. Palety drewniane należy zatem zostawić pasjonatom majsterkowania i DIY, a modele plastikowe niezwłocznie zakupić do swojej firmy i cieszyć się ich niebywałą funkcjonalnością.

Artykuł powstał we współpracy z https://magazynuj.pl/

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.