Wiadomości z Katowic

Pamiątki z Ukrainy - od rękodzieła po piwo

  • Dodano: 2022-01-18 14:15

Zagraniczne wyjazdy niemal zawsze związane są z przywożeniem pamiątek z podróży. Jedni kupują na swój użytek, inni obdarowują przywiezionymi przedmiotami swoich bliskich. To, dla kogo przeznaczony jest upominek ma często kluczowe znaczenie przy jego wyborze. Jednak wybierając się w podróż warto znać specyfikę kraju, do którego jedziemy i wybrać coś, co jednoznacznie będzie się z nim kojarzyło.

Wycieczka na Ukrainę - jak nie zginąć w bogactwie zakupowych okazji

Ukraina, a szczególnie jej zachodnia część to tereny bardzo chętnie odwiedzane przez Polaków. Przyciąga cennymi zabytkami, historią, która przez wieki związana była z naszym krajem, wspaniałymi górskimi krajobrazami oraz pyszną kuchnią. A każdy wyjazd to możliwość przywiezienia pamiątek dla siebie i bliskich.

Wybór jest tu ogromny, a różnorodność może czasem spowodować dezorientację. (Co wybrać na prezenty z Ukrainy podpowie też strona https://best-market.pl/blog/co-mozna-przywiezc-z-ukrainy-pamiatki-ze-wschodu/). Czy celować w wyroby rękodzieła, haftowane bluzki i serwety, dostępne o każdej porze roku misternie zdobione pisanki, ceramikę, wyroby z drewna. A może raczej skierować w stronę produktów spożywczych, które w dużej części słabo znane w Polsce oczarowują bogactwem smaku i wysoką jakością.

Zakupy na Ukrainie wymagają przemyślanych wyborów bo można zwyczajnie zginąć w natłoku dostępnych rzeczy. Tym bardziej, że ceny są tu bardzo korzystne, a przelicznik na złotówki prezentuje się od lat wyjątkowo dobrze. Warto więc zastanowić się co się przyda, a co będzie się jedynie kurzyć na półce. Wtedy okazuje się, że przywiezienie spożywczych „pamiątek” z Ukrainy to całkiem dobry wybór.

Najlepsze spożywcze pamiątki z Ukrainy

Wyroby spożywcze z Ukrainy odznaczają się wysoką jakością i są cenione w Polsce ze względu na smak. Popularnością cieszą się słodycze Roshen, których wybór jest na Ukrainie ogromny. Niemniej znana jest ukraińska chałwa słonecznikowa zarówno zwykła, jak i z różnymi dodatkami. Można też kupić suszone rybki czy marynowaną słoninę, które świetnie sprawdzą się jako przekąski do piwa. Oprócz tego ukraińskie sklepy i bazary oferują bogactwo miodów oraz kiszonek i marynat, zarówno owocowych, jak i warzywnych. Są to doskonałe przekąski lub dodatki do potraw.

Nie można też zapominać o ukraińskich alkoholach. Żeby zaskoczyć obdarowywanych warto zrezygnować ze stereotypowego powiązania Ukrainy z wódką i wybrać produkowane tu piwo (jak prezentowane na stronie https://best-market.pl/alkohole/piwo/) lub wino. Piwa Lwowskie, Czernihowskie, Obołon czy Zakarpackie znane są także w Polsce i mają wielu zwolenników. Zaś ukraińskie wino z rejonu Zakarpacia lub okolic Odessy może pozytywnie zaskoczyć swoim smakiem.

Robiąc zakupy na Ukrainie należy pamiętać, że nie należy ona do Unii Europejskiej i przewóz niektórych wyrobów przez granicę jest objęty limitami. Dotyczy to zwłaszcza alkoholu, papierosów, ale też miodów czy kawioru. Przed wycieczką warto sprawdzić informacje o obowiązujących limitach i zakazach przewozu na stronach Straży Granicznej.   

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.