Wiadomości z Katowic

Pobranie krwi w domu Katowice – monitorowanie zdrowia w komfortowych warunkach

  • Dodano: 2023-03-21 08:45, aktualizacja: 2023-04-11 13:23

Z powodu brak czasu lub trudności w przemieszczaniu się Ty lub ktoś z Twoich bliskich odwlekacie wykonanie badań profilaktycznych lub zleconej przez lekarza diagnostyki laboratoryjnej? Usługa ALAB w domu umożliwia pobranie krwi w domu w Katowicach – sprawdź, jak to działa i jak umówić się na pobranie krwi z dojazdem.

Pobranie krwi w domu Katowice – poznaj usługę ALAB w domu

Mieszkańcy Katowic, którzy planują wykonać badania krwi lub badania laboratoryjne wykonywane z kału lub moczu, mogą skorzystać z usługi ALAB w domu. Pobranie krwi w domu w Katowicach polega na wizycie wykwalifikowanego personelu medycznego w miejscu wskazanym przez pacjenta – najczęściej w domu – i pobraniu próbki krwi w komfortowych dla pacjenta okolicznościach. Pielęgniarki wyposażone są w sprzęt medyczny i środki bezpieczeństwa, dzięki którym mogą przygotować bezpieczne warunki do pobrania krwi. W przypadku chęci wykonania badań z kału lub moczu próbki należy uprzednio przygotować w przeznaczonych do tego pojemnikach z apteki i przekazać pielęgniarce w czasie wizyty.

Po pobraniu próbki krwi materiał jest transportowany do laboratorium diagnostycznego.

Badania w domu Katowice – kto może z nich skorzystać?

Pobranie krwi w domu to usługa kierowana do wszystkich mieszkańców Katowic, którzy z dowolnej przyczyny preferują wykonanie badań z dojazdem personelu medycznego. Szczególnie zainteresowanie usługą mogą wykazać np.:

  • osoby, które przez podeszły wiek, zaawansowane stadium chorób lub niepełnosprawność nie mogą samodzielnie dostać się do Punktu Pobrań;
  • osoby z natłokiem obowiązków, które przez brak czasu odwlekają udanie się na badania;
  • małe dzieci, które odczuwają niepokój związany z wizytami w punktach medycznych (pobranie krwi w domu wykonuje się u dzieci, które skończyły 5 lat, w przypadku młodszych pacjentów zaleca się wizyty w punktach pediatrycznych).

Jak umówić się na pobranie krwi w domu w Katowicach?

Jeśli chcesz umówić się na pobranie krwi w domu w Katowicach, wejdź na stronę internetową ALAB w domu, a następnie wybierz zakładkę Katowice. Zadzwoń pod podany na stronie numer telefonu lub wypełnij formularz elektroniczny – podaj dokładny adres, pod którym ma zjawić się personel medyczny, termin i godzinę wizyty oraz wskaż, jakie badania chcesz wykonać.

Za usługę zapłacisz kartą lub gotówką w czasie wizyty pielęgniarki.

Prawidłowe przygotowanie pacjenta do pobrania krwi

Wyniki badań krwi będą wiarygodne tylko pod warunkiem prawidłowego przygotowania się pacjenta do pobrania krwi. Ogólne zalecenia dotyczące większości badań określają, że pacjent powinien:

  • wyspać się i wypocząć (krew do badań pobiera się w godzinach porannych, między 7 a 9);
  • w przypadku części badań należy przystąpić do pobrania krwi na czczo, będąc 8–12 godzin po ostatnim posiłku;
  • powstrzymać się od spożywania alkoholu i zażywania innych używek w czasie 2–3 dni przed badaniem;
  • przystąpić do pobrania krwi, zanim przyjmie poranną porcję leków (w przypadku innych zaleceń lekarza należy poinformować o tym pielęgniarkę przed pobraniem krwi);
  • zrelaksować się w pozycji siedzącej przez 15 minut bezpośrednio przed pobraniem.

Powyżej opisane zostały ogólne wskazówki dotyczące przygotowania do badania krwi. Ze względu na różną specyfikę badań należy zawsze dokładnie zapoznać się ze wszystkimi informacjami zawartymi w ich opisie i stosować się do zaleceń. Osoby będące pod opieką lekarza powinny przygotowywać się do badań zgodnie z jego zaleceniami.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.