Wiadomości z Katowic

Pompy ciepła Katowice

 • Dodano: 2021-02-05 10:45

W Katowicach coraz więcej osób decyduje się na montaż pomp ciepła. Nie ma w tym dziwnego, ponieważ ich specyfika pracy pozwala nie tylko zaoszczędzić, ale również przyczyna się do ochrony środowiska, nie produkując żadnych szkodliwych związków do atmosfery. Dzisiejszy rynek oferuje różnego rodzaju pompy ciepła, które są montowane w danej nieruchomości w zależności od warunków terytorialnych oraz klimatycznych. Ta technologia zalicza się do OZE, czyli odnawialnych źródeł energii. W praktyce oznacza to inwestycje w przyszłościowe rozwiązanie grzewcze, które będzie dostarczało ciepła przez wiele lat.

W jaki sposób pracują pompy ciepła i jakie są ich rodzaje?

Pompy ciepła zostały zaprojektowane z zamysłem ekonomicznej i ekologicznej produkcji ciepła. Wszystko, czego potrzebują do pracy to dostęp do energii elektrycznej.

Rynek oferuje różne rozwiązania z zastosowaniem pompy ciepła, ponieważ każda działka ma dostęp do innego źródła energii. Energię można pozyskiwać i dostarczać na wiele sposobów, dlatego ważne jest, aby wykwalifikowany projektant dokonał oceny gruntu oraz możliwości montażu odpowiedniego rodzaju pompy na naszej działce. Wśród nich wyróżnia się pompy:

 • woda/powietrze - prosty mechanizm. Woda ogrzewa parownik, a następnie ciepło wydostające się ze skraplacza ogrzewa powietrze, które wpływa di środka nieruchomości.
 • powietrze/powietrze - brak pracy wody i paradoksalnie, systemy ogrzewają ciepłą wodę użytkową. Skraplacz wpuszcza do pomieszczeń ogrzane powietrze.
 • powietrze/woda - ciepło wędrujące do skraplacza ma funkcję ogrzewania wody w instalacji centralnego ogrzewania.
 • woda/woda - masz działkę z dostępem do rzeki? Ta pompa ciepła się sprawdzi u Ciebie. Pobierana woda nagrzewa parownik, a ciepło ze skraplacza ogrzewa wodę w instalacji grzewczej.
 • parowanie/skraplanie - brak konieczności korzystania z zewnętrznych płynów jest plusem w przypadku efektywnej pracy pompy ciepła.
 • parowanie/woda - wymiennik umieszczony w gruncie pełni rolę parownika pompy. Czynnik roboczy odparowuje, dzięki czemu system jest niezwykle prosty. Nie ma potrzeby wykorzystania dodatkowego wymiennika oraz glikolu.
 • solanka/woda - solanka to po prostu roztwór glikolu, który nieustannie krąży w wymienniku. Wymiennik pobiera ciepło z gruntu.

katowice pompy ciepla w katowicach

 

Montaż pomp ciepła w Katowicach- dlaczego warto i jakie są zalety?

Instalacja pompy ciepła nie jest skomplikowana do zamontowania i nie wymaga żadnych inwazyjnych prac remontowych. Co więcej, urządzenie jest praktycznie bezobsługowe. Właściciel nie musi posiadać żadnej wiedzy, aby w efektywny sposób korzystać z tego urządzenia. Pompy ciepła korzystają z energii surowców, którymi obdarzyła nas matka natura. Oznacza to, że takie źródła są odnawialne i nieskończone. Konsekwencją takiego rozwiązania jest brak produkcji szkodliwych związków chemicznych do powietrza, które w przypadku tradycyjnych metod grzewczych ulatniają się w procesie spalania. Pompa ciepła nie zmniejszy temperatury tak jak klimatyzacja, lecz z pewnością odczujemy ulgę, wchodząc do domu. Ogrzewanie podłogowe jest również kompatybilne z pompą ciepła. Nie potrzeba żadnego panelu sterowania, aby wszystko działało tak, jak powinno.

Odpowiednio ustawiona pompa ciepła gwarantuje dużo niższe rachunki dzięki wysokiej jakości urządzeniom. Warto także zaznaczyć, że na rynku pomp ciepła w Katowicach dostępne są już urządzenia, które posiadają także funkcję chłodzenia pomieszczeń podczas upalnych dni.

Możliwe jest zmniejszenie kosztów ogrzewania w budynku nawet o 60%!

Montując pompę ciepła, zobaczysz, jak szybko zwróci się Twoja inwestycja. Najważniejsze jest, aby projektant dobrał odpowiednią technologię, a instalator urządzenia. Tylko odpowiednio działające urządzenia są w stanie dostarczyć satysfakcji i zadowolenia naszym Klientom.

katowice pompy ciepła powietrze

Montaż pompy ciepła na terenie Katowic. Dlaczego warto się do nas zgłosić?

Jesteś z Katowic i szukasz profesjonalnego dostawcy systemów grzewczych? Skontaktuj się z nami, a przekonasz się, jak świetnie funkcjonuje system: producent - dystrybutor - instalator! Katowice to miasto, w którym montowanie pompy ciepła jest coraz powszechniejsze. Dołącz do grona naszych partnerów i korzystaj z programu lojalnościowy, który został stworzony specjalnie z myślą o długoletniej współpracy z instalatorami i innymi profesjonalistami.

Pompy ciepła to dla Ciebie prosty montaż, a jedynie szukasz rzetelnego dostawcy na terenie Katowic? Czekamy na kontakt z Twojej strony! Skontaktuj się z nami telefonicznie lub mailowo, a wrócimy z odpowiedzią najszybciej, jak będzie możliwe.

Firma PAMAR jest liderem na rynku śląskim w zakresie dystrybucji pompy ciepła od światowych producentów. Zgrany zespół już prawie trzy dekady zajmuje się instalacjami grzewczymi, hydraulicznymi, wentylacyjnymi i solarnymi. Pompa ciepła jest kolejnym trendem na rynku, który świetnie się nadaje do ogrzewania budynku oraz ciepłej wody użytkowej.

Instalatorze, możesz także przejść u nas odpowiednie szkolenie kwalifikacyjne danego producenta. Nie każda pompa ciepła jest montowana i obsługiwana w ten sam sposób. Sprawdź, na naszej stronie internetowej listę szkoleń, do których zostaliśmy upoważnieni przez znanych światowych producentów.

Masz pytania lub wątpliwości? Nie zwlekaj i skontaktuj się z nami, a z pewnością wspólnie znajdziemy jakieś rozwiązanie.

Pompy ciepła Katowice to partner, którego potrzebujesz. Sprzedaż prowadzona jest detalicznie oraz hurtowo. Nasza siedziba znajduje się w Bielsku-Białej, lecz dostarczenie towaru na terenie województwa śląskiego nie jest dla nas żadnym wyzwaniem.

Hurtownia Instalacyjna PAMAR

ul. Katowicka 80

43-346 Bielsko-Biała

tel. 787 097 633

e-mail: t.kurowski@pamar.ik.pl

Komentarze (2)    dodaj »

 • krys

  Dla zaintersowanych nowoczesnymi rozwiązaniami z zakresu ogrzewania polecam jeszcze https://pulsarinstalacje.pl

 • krys

  Dla zaintersowanych nowoczesnymi systemami ogrzewania polecam https://pulsarinstalacje.pl

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.