Wiadomości z Katowic

Przeszczep włosów

 • Dodano: 2022-03-17 12:45

Medycyna estetyczna daje współcześnie wiele możliwości. Przeszczep włosów fue jest często jedynym ratunkiem dla osób cierpiących z powodu problemu łysienia. Przeszczepem włosów zajmują się w klinice specjaliści, którzy przeprowadzają zabieg w znieczuleniu miejscowym. Co ważne, skuteczność przeszczepu włosów jest zaskakująco wysoka.

Na czym polega przeszczep włosów?

FUE, czyli Follicular Unit Extraction jest to innowacyjna i w pełni bezpieczna metoda transplantacji włosów. Przeszczep włosów metodą FUE polega na pobraniu mieszków włosowych od pacjenta i przeszczepieniu ich w wybrany obszar. Zazwyczaj do transplantacji włosów pobiera się kosmyki z boków oraz tyłu głowy, gdyż w tych miejscach są one najsilniejsze.

Co ważne, zabieg ten przeprowadzany jest bez ingerencji chirurgicznej czy też użycia skalpela. Lekarz przeprowadzający przeszczep włosów pobiera mieszki wraz z tkanką skórną wokół nich. Po czym umieszcza je z przodu lub na czubku głowy, a więc w tych miejscach w których ich brakuje.

Przeszczepione mieszki włosowe pozostają na trwale w danym miejscu. Koszt przeszczepu włosów tą metodą nie należy do najmniejszych, jednakże tak zabieg gwarantuje naturalny wygląd fryzury i jest ratunkiem dla wielu łysiejących osób.

Przy wykorzystaniu transplantacji włosów możliwe jest obniżenie linii włosów u pacjenta, jak i wypełnienie ubytków wywołanych przez np. łysienie plackowate. Zabieg przeszczepu włosów w Warszawie cieszy się rosnącą popularnością.

Zabieg przeszczepu włosów - wskazania

Zabiegu transplantacji włosów tą nowoczesną metodą mogą się poddać osoby, które nie chcą posiadać widocznej, nieestetycznej blizny w miejscu pobrania mieszków. Zabieg przeszczepu włosów jest polecany zwłaszcza osobom z:

 • łysieniem androgenowym,
 • łysieniem bliznowaciejącym,
 • łysieniem pourazowym,
 • łysieniem w wyniku oparzenia,
 • bliznami,
 • ubytkami owłosienia w okolicy brwi, wąsów, brody.

W trakcie jednego zabiegu przeszczepu włosów możliwa jest transplantacja aż 2500 jednostek mieszkowych, a więc ok 6000 włosów. Przeszczepione włosy po ukończeniu rekonwalescencji będą niewrażliwe na androgeny, a więc będzie można je traktować, jak wszystkie inne kosmyki.

Transplantacja włosów - zalecenia przed zabiegiem

Zabieg transplantacji włosów musi być poprzedzony konsultacją lekarską. Niezbędne jest wykonanie podstawowych badań laboratoryjnych zaleconych przez specjalistę. W ciągu 2 tygodni poprzedzających zabieg nie powinno się przyjmować leków mających w składzie kwas acetylosalicylowy oraz aspiryny.
W dniu poprzedzającym zabieg odradzane jest spożywanie alkoholu oraz picie mocnej kawy. Obcięcie włosów przed zabiegiem ułatwi pracę chirurgowi.

Zabieg przeszczepu włosów- jak wygląda?

Przeszczep włosów wykonywany jest w znieczuleniu miejscowym, a więc zabieg jest całkowicie bezbolesny. W trakcie pobierania mieszków włosowych pacjent leży na brzuchu, natomiast podczas implantowania spoczywa komfortowo na plecach.

Zabieg w naszej klinice wykonywany jest w przyjemnej atmosferze. Specjalista wykonuje mikroskopijne nacięcia, dbając o minimalny odsetek uszkodzeń.

Warto podkreślić, że przeszczepiane mieszki są dokładnie badane pod kątem ewentualnych uszkodzeń, a implantowane są tylko te najlepszej jakości. Pacjent może w trakcie procedury słuchać muzyki, czy też rozmawiać z personelem.

Metoda FUE pozwala pacjentowi na błyskawiczny powrót do codziennej aktywności. Co ważne, odradzany jest jednak intensywny wysiłek fizyczny. Okolica poddana zabiegowi nie musi być bandażowana. Efekt zależy od ilości przeszczepionych mieszków.

Transplantacja włosów- efekty

Przeszczepy włosów metodą fue są sposobem na uzyskanie długotrwałych efektów. Bezpośrednio po zabiegu włosy mogą po części albo całkowicie wypaść, jednakże jest o całkowicie naturalne zjawisko powiązane z reimplantacją.

Widoczny efekt obserwuje się po kilku miesiącach albo wtedy gry włosy uzyskają pożądaną długość. Powikłania po zabiegu są rzadkie, a ryzyko odrzucenia przeszczepu praktycznie nie występuje.

Zalecenia po zabiegu przeszczepu włosów

Przeszczep włosów wiąże się z okresem rekonwalescencji, aczkolwiek czas ten jest niezwykle krótki. Proces gojenia obszaru dawczego zajmuje ok. 7 dni, natomiast odrastające kosmyki ułatwiają ukrycie niewielkich blizn. W pierwszych dniach po przeszczepie włosów pacjent musi zachować ostrożność.

Odradzane są nakrycia głowy, gdyż mogą one powodować zbytni ucisk. Obrzęk czoła mija dosyć szybko i jest wynikiem stosowanych środków znieczulających. Włosy można umyć już po 5 dniach od przeszczepu.

Co ważne, w ciągu pierwszych 5 dni należy przemywać skórę solą fizjologiczną co 2-4 godziny. Po ok. 2 tygodniach kosmyki wypadają, a w ich miejscu pojawiają się nowe włosy. Czas ten może być różny i jest kwestią całkowicie indywidualną.

Niekiedy efekty procedury widać już po 3 miesiącach, a czasem dopiero po roku. Ostateczny odrost warto więc ocenić dopiero po upływie 12 miesięcy.

Przeszczep włosów - przeciwwskazania

Przeszczep włosów metodą FUE, pomimo tego, że nie jest inwazyjny, to jednak w pewnych sytuacjach nie można go wykonać. Wśród przeciwwskazań zabiegu przeszczepu włosów wymienia się:

 • zaawansowana cukrzyca,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • nieuregulowane nadciśnienie tętnicze,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi,
 • choroby zapalne skóry,
 • łysienie plackowate,
 • uczulenie na środki znieczulające,
 • zaburzenia krzepnięcia krwi.

Przeszczep włosów metodą FUE- zalety

Przeszczep włosów daje spektakularne efekty zazwyczaj już po paru miesiącach. Pacjent ma gęste włosy o naturalnym wyglądzie. Kliniki przeszczepu włosów sprawiają, że nadmierne wypadanie włosów czy łysienie androgenowe przestaje już być aż tak dużym problemem natury estetycznej. Zaletą tej procedury jest jej bezpieczeństwo, bezinwazyjność i krótki okres rekonwalescencji.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.