Wiadomości z Katowic

Przyczepa jednoosiowa – dla jakiego rodzaju transportu będzie najlepsza?

  • Dodano: 2023-07-31 12:30, aktualizacja: 2023-08-03 14:11

Dobór odpowiedniego środka transportu ma znaczenie dla bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego i pozwala w komfortowych warunkach dostarczyć przedmioty we wskazane miejsce. Producenci oferują różnorodne rozwiązania, które mogą być wykorzystane do tego celu. Jednym z nich jest przyczepa jednoosiowa – co kryje się pod tym pojęciem? Czym różni się od innych modeli i gdzie może zostać wykorzystana?

Konstrukcje jednoosiowe

Przyczepa jednoosiowa to pojazd wyposażony w dwa koła umieszczone na jednej osi. Stąd też pochodzi nazwa tego rodzaju produktu transportowego. Para kół może być zlokalizowana zarówno w środkowej części konstrukcji, jak i bliżej tylnej krawędzi. Jeśli mamy do czynienia z drugim rozwiązaniem, powinniśmy przygotować na zdecydowanie mniejszą stabilność przyczepy – przechyli się bezpośrednio po odłączeniu od pojazdu. 

Do produkcji naszych konstrukcji wykorzystujemy stal 600-700, która przede wszystkim charakteryzuje się wysoką wytrzymałością. Większość producentów decyduje się na wykorzystywanie stal 355, która odbiega swoją wytrzymałością od wyżej wspomnianych materiałów. Dbamy również o zwiększanie żywotności oraz funkcjonalności naszych rozwiązań poprzez cynkowanie ogniowe, które wpływa na uodpornienie konstrukcji na uderzenia, tarcie, jak i również korozję.  

Przyczepa jednoosiowa – zastosowanie

Model jednoosiowy sprawdza się wszędzie tam, gdzie konieczne jest przewiezienie ładunku niewrażliwego na czynniki atmosferyczne, a także o niewielkiej wadze i stosunkowo niedużej objętości. Znajduje zastosowanie m.in. w rolnictwie, ogrodnictwie, budownictwie. Przyczepa jednoosiowa to produkt lekki i tańszy niż inne propozycje. Wiele modeli pasuje do większości samochodów. Co więcej, transport z zastosowaniem rozwiązań jednoosiowych dotyczy nie tylko profesjonalnych firm transportowych! Bardzo często są wykorzystywane w małych firmach, a także w użytku prywatnym. Pozwalają na komfortowe przewożenie drobnych towarów (lekkich mebli, styropianu, beczek, kartonów) lub narzędzi w konkretne miejsce. Postaw na sprawdzone ciężarowe przyczepy dwuosiowe oraz jednoosiowe!

Justyna RomańczykJustyna Romańczyk
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.