Wiadomości z Katowic

Przydomowa oczyszczalnia ścieków zamiast szamba, czy to się opłaca?

  • Dodano: 2022-02-15 10:00

Rosnąca popularność przydomowych oczyszczalni ścieków sprawia, że inwestorzy coraz częściej rezygnuj z przyłączenia do sieci miejskiej i wybierają rozwiązania w pełni ekologiczne i przyjazne dla środowiska naturalnego. Czym tak naprawdę jest przydomowa oczyszczalnia ścieków? Jak działa i ile kosztuje? Dowiesz się tego, czytając dzisiejszy artykuł.

Ekologiczne rozwiązanie dla Twojego domu

Jeśli ponad wszystko cenisz sobie ochronę środowiska, to zdajesz sobie sprawę, że betonowe szambo, pomimo że tanie, nie jest ani bezpieczne, ani tym bardziej ekologiczne. Bardzo często unosi się z niego potworny fetor, a opróżnianie zbiornika co kilka tygodni sprawia, że nawet jego zwolennicy, mają czasami dość tego przestarzałego rozwiązania rodem z poprzedniej epoki. Co można zrobić, by pozbyć się nieczystości i nie szkodzić przy tym środowisku? Na co zdecydować się, by zapomnieć o ściekach sanitarnych?

Najlepszym rozwiązaniem będzie profesjonalna przydomowa oczyszczalnia ścieków, która wkopana pod ziemię będzie całkowicie niewidoczna dla nas i naszych sąsiadów. W trakcie jej użytkowania nie będzie unosił się żaden zapach, a przefiltrowana woda będzie na tyle czysta, iż będziemy ją mogli wypuścić do rzeki, rowu melioracyjnego lub studni chłonnej. Przydomowe oczyszczalnie ścieków coraz częściej montowane są w domach jednorodzinnych, bo umożliwiają życie w zgodzie z naturą. W przeciwieństwie do szamba koszt ich eksploatacji jest praktycznie zerowy. Wymagają co prawda dosypywania specjalnych preparatów z bakteriami, ale robimy to na tyle rzadko, że nie można tu mówić o żadnych niedogodnościach.

Dlaczego właśnie przydomowa oczyszczalnia ścieków?

Zalety przydomowych oczyszczalni ścieków są oczywiste. Są one bardzo tanie w eksploatacji, a koszt instalacji zwraca się bardzo szybko. Dzięki coraz popularniejszym dofinansowaniom możemy liczyć na bardzo korzystne warunki, które jeszcze bardziej skracają czas zwrotu. Kwestie finansowe to jednak niejedyna zaleta przydomowej oczyszczalni ścieków. Inwestorzy decydujący się na takie rozwiązania bardzo chwalą sobie ich bezobsługowe działanie. W porównaniu do klasycznych szamb oczyszczalnie zapewniają pełen komfort użytkowania i dzięki nim nie tylko chronimy środowisko i zyskujemy oszczędności na wywozie ścieków, ale również możemy zbierać oczyszczoną wodę i wykorzystywać ją latem do podlewania grządek lub ogrodu.

Aby przydomowa oczyszczalnia ścieków gwarantowała pełną niezawodność, powinniśmy wybrać firmę z dużym doświadczeniem w branży, która nie tylko produkuje takie rozwiązania, ale także zapewnia profesjonalny montaż. Pomimo że można go przeprowadzić we własnym zakresie, to jak pokazuje doświadczenie, najlepiej wybrać usługę montażu bezpośrednio u producenta, by zachować gwarancję i cieszyć się bezawaryjną pracą przez wiele lat. Zdecydowanym liderem wśród producentów i profesjonalnych ekip monterskich jest Ekodren. Firma z przeszło 20-letnim doświadczeniem, która zyskała zaufanie tysięcy klientów z całego kraju. Produkuje, montuje i zapewnia profesjonalne baterie do oczyszczalni wydłużające żywotność tych urządzeń i usprawniające cały proces oczyszczania ścieków. Jeśli chcesz mieć świadomość, że dokonałeś właściwego wyboru, to koniecznie zaufaj specjalistom z Ekodren, którzy montują swoje rozwiązania w całym kraju. Wystarczy jeden telefon, by umówić się na konsultację i montaż bezpośrednio na naszej nieruchomości. Jeśli chcesz dowiedzieć się w na jakiej zasadzie działają oczyszczalnie ścieków, odwiedź ich stronę internetową i przekonaj się, że takie rozwiązania można zaadaptować również do Twojego domu

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.