Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Wiadomości z Katowic

Rankingi filmowe i serialowe pomagają wybrać dobrą produkcje?

  • Dodano: 2019-04-12 09:15, aktualizacja: 2019-10-25 18:54

Często stajemy przed momentem, w którym musimy wybrać co będziemy oglądać. To może być spotkanie rodzinne, leniwy wieczór, możemy to robić z nudów albo po prostu mamy ochotę na dobrą produkcje - niezależnie od tego, czy ma być to film, czy serial. Filmy są bardzo często świetnym ukazaniem różnych sytuacji, więc każdy znajdzie tam coś dla siebie - od horrorów, przez obyczajowe, aż po komedię. Jak jednak wybrać dobry film, lub serial, który nie znudzi nas po pierwszych kilkunastu minutach?

Dlaczego warto oglądać filmy?

Powodów jest naprawdę wiele. Niektóre z nich są całkiem przyziemne - na przykład to, że fajnie spędzimy czas ze znajomymi, rodziną lub swoją drugą połówką. Możemy się wtedy przytulać, razem śmiać, a potem dyskutować jak każdy z nas przyjął daną produkcję. Jak ją zinterpretował. Ale jest też dużo innych zalet, które płyną z oglądania różnych produkcji. Przede wszystkim może to być wspaniały sposób na poznanie innych kultur - jeśli wybieramy np. film czy serial dokumentalny. Możemy zapoznać się dosłownie z każdym zakątkiem na ziemi. Oprócz tego często pełni funkcję edukacyjną - to może być dokument, ale również film historyczny czy wojenny, czy jakikolwiek inny, który oparty został na prawdziwych wydarzeniach. To już nie tylko doskonały sposób na zabicie czasu, ale również możliwość zobaczenia świata w zupełnie inny sposób. A jeśli spędzamy wiele godzin na oglądanie filmów i seriali, to w pewnym momencie z naszego hobby, możemy zrobić całkiem dobrą pracę - np. możemy uzupełnić je o pisanie recenzji czy artykułów, założyć o tym kanał na YouTube, czy zająć się np "set jettingiem", czyli podróżowaniem po śladach seriali, oprowadzając ludzi po nieznanych terenach. Bardzo fajnie, prawda?

Ale jakie filmy i seriale wybierać?

To nie jest bezzasadne pytanie, ponieważ takich produkcji pojawia się w ciągu roku całe mnóstwo. Co i rusz z jednej, lub z drugiej strony, zarzucani jesteśmy jakimiś tytułami, zastanawiając się "a może to coś dla mnie?". A potem tracimy czas. Ile razy zdarzało się tak, że wybieraliście film, a potem okazywało się, że jest on zupełnie nudny i nie warty waszego czasu? Jakby zebrać do kupy wszystkie takie razy, w tym czasie moglibyśmy obejrzeć przynajmniej kilkanaście dobrych filmów albo przynajmniej jeden dobry serial z dużą ilością sezonów. To naprawdę frustrujące! Ale całe szczęście są różne strony, gdzie ludzie już oglądali wszystkie te filmy, skategoryzowali je i zrobili rankingi, które, choć są trochę subiektywne, polecają TYLKO dobre filmy, warte zobaczenia. Które sklejają się pod względem fabuły, są ciekawe, dobrze wyreżyserowane i mają wspaniałą obsadę. Takie informacje można znaleźć między innymi na stronie https://pinbook.pl/kino gdzie pojawiają się m.in. rankingi z najlepszymi filmami. Ale również mnóstwo zapowiedzi, recenzji, artykułów, które dotyczą filmów. Zawsze można tam zajrzeć i wybrać kategorię filmu czy serialu, która nas interesuje, a następnie na tej podstawie zadecydować, co będziemy wieczorem oglądać. To znacznie ułatwia proces poszukiwania "filmu idealnego".

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.