Wiadomości z Katowic

Rynek pracy w Katowicach - w jakich zawodach najłatwiej znaleźć dobrze płatną pracę?

  • Dodano: 2022-10-28 14:00

Rynek pracy w Katowicach daje ogromne możliwości. Wydaje się, że tutaj nie powinno być żadnych problemów ze znalezieniem odpowiedniego dla siebie stanowiska. Każdego roku przybywa tu kilka, a nawet kilkanaście tysięcy osób z misją, żeby znaleźć tutaj swoją przyszłość. Jako że rynek pracy w stolicy Górnego Śląska jest dość bogaty, zachęcamy do tego, żeby zapoznać się z naszym tekstem, w którym to powiemy parę słów o zawodach, w których znalezienie zatrudnienia jest banalnie proste.

W Katowicach nie brakuje szans dla informatyków

Z racji tego, że Katowice są stolicą Górnego Śląska, to nie brakuje tutaj licznych biznesów, które poszukują specjalistów, w zamian oferując dobrze płatną pracę. Wiele młodych osób przybywa tutaj już wcześniej na studia licząc, że znajdą pracę po ich zakończeniu. Wybierając Uniwersytet Śląski warto tutaj pozostać, by rozpocząć życie zawodowe. Przykładem tego niech będzie zawód programisty, który daje ogromne możliwości finansowe. Będąc programistą w Katowicach wchodzi się z góry na lepszą półkę finansową.

Praca w zawodzie programisty poza finansami daje wiele przyjemności, między innymi dzięki projektom, które zwiększają nasze umiejętności. Praca w Katowicach na Gowork.pl jest łatwa do znalezienia dzięki czytelnej stronie oraz filtrom, które pozwalają na zawężenie poszukiwań. Dzięki takim finansom można prowadzić dostatnie życie. Nie można też zapomnieć o tym, że sporo firm pozwala na pracę zdalną, co daje ogromny komfort.

Katowice dają szansę również asystentkom

Poprzednia branża przez nas opisywana dotyczy raczej mężczyzn, natomiast asystentkami są przeważnie kobiety. To praca dla młodych absolwentek uczelni wyższych w kierunkach technicznych, ale również i administracyjnych. Jest to praca, która jest wymaga podzielności uwagi, ponieważ trzeba być wielozadaniowym, ale również mieć odporność na stres czy pracować z klientem.

Asystentki mogą liczyć w Katowicach na naprawdę dobre zarobki, a pakiet dodatkowych udogodnień jak bezpłatna nauka języków, pakiet Multisport czy opcja prywatnego ubezpieczenia zawsze jest dodatkowym atutem. Stanowisko asystentki przeważnie pozwala na elastyczny czas pracy, a niektóre obowiązki można wykonywać poza biurem, będąc wsparciem zarządu czy bezpośrednio prezesa.

Przedstawiciel handlowy w Katowicach? To pożądane stanowisko

Przedstawiciele handlowi w Katowicach są dość sporą grupą. Jest to miasto wojewódzkie, tak więc siedziby wielkich firm są tutaj na porządku dziennym. Nie brakuje też mniejszych, które dopiero próbują się przebić na rynku. Warto jednak zaznaczyć, że posada przedstawiciela handlowego jest dość dobrze płatna i istnieje możliwość otrzymywania sporych premii, dzięki czemu można zarobić naprawdę godne pieniądze.

Pracy w Katowicach na takim stanowisku nie brakuje, chociaż trzeba powiedzieć, że trzeba mieć odpowiednie predyspozycje. Przede wszystkim muszą być to umiejętności sprzedażowe, odpowiednia charyzma czy też zdolność przekonywania klientów i rozpoznawanie ich potrzeb. Jest to jednak praca bazująca na kontakcie z drugim człowiekiem, więc umiejętności miękkie są tutaj najważniejsze. Nie zaszkodzą również posiadane kontakty, dlatego znacznie łatwiej osiągnąć wysokie zarobki tym, którzy mają już doświadczenie w tym zawodzie.

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.