Wiadomości z Katowic

Siodła dla konia – dlaczego muszą być prawidłowo dobrane? 

  • Dodano: 2021-10-28 08:00, aktualizacja: 2021-10-28 08:15

Bez siodła, komfortowa jazda nie byłaby możliwa. Oczywiście, można jeździć na oklep, jednak jest to metoda, która powoduje szybkie zmęczenie u jeźdźca. Dobre siodła to klucz do sukcesu. Dzięki nim, możemy stabilnie utrzymać się na grzbiecie wierzchowca, który z łatwością może wykonywać określone polecenia. Co może się stać, jeśli siodło nie będzie prawidłowo dopasowane? 

Jak nieprawidłowo dobrane siodło wpływa na konia? 

Źle dobrane siodła dla konia, oddziałują na niego dokładnie w ten sam sposób, jak źle dopasowane ubrania na człowieka. Uciskanie w nieodpowiednich miejscach, zbyt dużo wolnej przestrzeni w innych, obcieranie. To efekty, które wszyscy dobrze znamy i nie chcemy zrzucać ich na inne żywe stworzenia. W szczególności jeśli jeździectwo jest czymś, co nas pasjonuje. Konie to bardzo inteligentne zwierzęta, które potrafią zakomunikować w wyraźny sposób, że coś jest nie tak. Wierzganie, próby ucieczki spod jeźdźca, brak chęci do ruszenia do przodu oraz niedokładnie wykonywane ruchu, to tylko kilka z wielu wyraźnych oznak, że koń nie czuje się komfortowo. Siodła dla konia dopasowuje się za pomocą sprawdzonych metod, które powstały na przestrzeni lat. Dzięki nim, jesteśmy w stanie uniknąć przykrych konsekwencji, które mogą zrazić konia do kontynuowania jazdy. 

Gdzie najlepiej zaopatrzyć się w siodła dla konia? 

Wybierając siodła dla konia, powinniśmy zwracać uwagę jedynie na sprawdzone sklepy. Są to bowiem elementy wyposażenia, których ceny nie należą do najniższych. Jednym z zaufanych miejsc na internecie, w którym możemy dokonać zakupu dobrego siodła jest https://konik.com.pl/siodla. Znajdziemy tam siodła dla konia, stworzone do każdego rodzaju jazdy. Wykonane są z najwyższej jakości skóry naturalnej, dzięki czemu posłużą nam przez wiele kolejnych lat. Na wyposażeniu jeździeckim nie warto oszczędzać. Tańsze zamienniki mogą jedynie zaszkodzić zarówno nam, jak i koniu, a ponadto powodować ogromne problemy podczas jazdy. Najlepiej jest korzystać ze sklepów prowadzonych przez pasjonatów jeździectwa. 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.