Wiadomości z Katowic

Sposoby na wypadanie włosów - jakie warto poznać?

  • Dodano: 2022-06-24 10:30

Wypadanie włosów to dość powszechny problem, który może dotyczyć osób w każdym wieku. Zmagają się z nim zarówno mężczyźni, jak i kobiety. Jednak często przyczyny tego stanu u tych dwóch grup są różne. Może być on spowodowany niedoborem składników odżywczych, zmianami hormonalnymi, bądź nieodpowiednią pielęgnacją kosmyków. Istnieje jednak wiele sposobów na wypadanie włosów. Na jakie warto postawić? Podpowiadamy. 

Wypadanie włosów a odpowiednia pielęgnacja 

Czasami wypadanie włosów spowodowane jest ich nieodpowiednią pielęgnacją. Częste używanie prostownicy, lokówki, farbowanie, czy stosowanie niewłaściwych kosmetyków, może doprowadzić do uszkodzenia włosów i ich nadmiernego wypadania. 

Ciasne upinanie pukli w kok lub kucyk, a także noszenie doczepianych włosów również może uszkodzić ich mieszki. W takiej sytuacji warto starać się stosować do pielęgnacji jedynie łagodne kosmetyki, które są dobrane do naszych potrzeb i ewentualnie dodatkowo sięgnąć po szampon na wypadające włosy. 

Kuracje lecznicze na wypadanie włosów 

Sposoby na wypadanie włosów obejmują również stosowanie różnego rodzaju kuracji leczniczych. Na rynku obecnie dostępnych jest wiele preparatów, które zawierają składniki hamujące ten problem. Mogą mieć formę wcierek, sprayów, bądź ampułek, a długość takiej terapii zazwyczaj wynosi kilka tygodni. 

Działania tego typu preparatów mogą się jednak różnić, dlatego też przed rozpoczęciem kuracji, warto upewnić się, że produkt po który sięgamy, jest dostosowany do przyczyny naszych problemów. Zazwyczaj tego typu kuracje to dobre rozwiązanie dla osób, które zmagają się z łysieniem androgenowym, bądź telogenowym. 

Terapia doustna na wypadanie włosów 

Kiedy przyczyną wypadania włosów jest łysienie androgenowe i dermatolog potwierdzi tę tezę, może zaproponować swojemu pacjentowi terapię doustną. Wówczas w zależności od konkretnego przypadku istnieje możliwość wdrożenia leków antyandrogenowych, kortykosteroidów, bądź estrogenów. 

Leczenie takie może być przeprowadzane wyłącznie pod kontrolą lekarza, ponieważ część tych preparatów obciążona jest różnego rodzaju działaniami niepożądanymi. Z tego powodu pacjent powinien być uprzedzony o możliwych skutkach ubocznych. 

Wypadanie włosów a łupież 

Zwłaszcza w sytuacji, kiedy wypadanie włosów spowodowane jest nieodpowiednią pielęgnacją, często towarzyszy mu dodatkowa dolegliwość, jaką jest łupież. Warto wtedy sięgnąć po vichy dercos szampon przeciwłupieżowy, który pomoże nam pozbyć się tego nieestetycznego problemu.  

Należy być świadomym, że łupież i łojotok często jest spowodowany różnego rodzaju zmianami w fazie cyklu włosa, przez które dochodzi do ich szybkiego wypadania. Związek ten może wynikać również z zatkania porów kapilarnych stanem zapalnym lub nadmiarem sebum. 

Wypadanie włosów a dieta i suplementacja 

Bardzo często przyczyną osłabienia włosów jest nieodpowiednia dieta, w której brakuje witamin i składników mineralnych, zwłaszcza tych z grupy B, a także żelaza, cynku i krzemu. Z tego powodu warto dbać o zbilansowany jadłospis. Powinny znaleźć się w nim zarówno jaja, nabiał, białko, jak i owoce i warzywa.
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Komentarze (1)    dodaj »

  • Kamila

    Moje włosy wypadały garściami po porodzie ale odratowałam je wcierką z kaminomoto. Nie sądziłam, że coś jeszcze z nich będzie, a jednak

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.