Wiadomości z Katowic

Szukasz mieszkania na Śląsku lub w Zagłębiu? Podpowiadamy, gdzie warto zamieszkać

  • Dodano: 2020-08-17 14:30, aktualizacja: 2020-08-24 11:01

Śląsk i Zagłębie w ostatnich latach zmieniły się w wielu aspektach, dzięki czemu nie kojarzą się już wyłącznie z górnictwem i przemysłem. Dziś wyróżnia je duża liczba parków, wielość miejsc rekreacji, a do tego doskonale rozwinięta infrastruktura oraz atrakcyjny rynek pracy. To wszystko zachęca, by zamieszkać w jednej z miejscowości tych regionów. Wybór jest ogromny. Podpowiadamy, jakie lokalizacje warto wziąć pod uwagę, szukając tu swojego wymarzonego M.

Zielone Katowice

Największy i najbardziej różnorodny wybór nowych mieszkań w regionie mają tradycyjnie katowiczanie, którzy są dumni nie tylko z doskonałej infrastruktury, ale też z faktu, że blisko połowę powierzchni ich miasta stanowią parki, lasy i inne miejsca sprzyjające rekreacji. Klienci szukają w Katowicach ciszy, spokoju, zieleni, a jednocześnie chcą mieszkać blisko centrum. To cechy wyróżniające wszystkie inwestycje Grupy Murapol w Katowicach. W sąsiedztwie słynnego Parku Śląskiego powstają osiedla Murapol Śląskie Ogrody przy ul. Bytkowskiej, a także Murapol Dębowe Tarasy przy ul. Baildona. Wśród oferowanych mieszkań można znaleźć lokale wyposażone w standardzie w pakiet antysmogowy oraz opcję smart home dającą możliwość zdalnego sterowania mediami w mieszkaniu. Z kolei osoby, które wybiorą Murapol Nowy Bażantów w Piotrowicach mogą wybrać spośród gotowych do odbioru mieszkań w sąsiedztwie Lasu Bytkowskiego.

Przy parku w Gliwicach

W ostatnich latach wśród śląskich miast prawdziwy boom przeżywają też Gliwice. Tu wyjątkowym położeniem charakteryzuje się inwestycja Murapol Osiedle Parkowe. - Znajduje się kilka minut spacerem od Parku Starokozielskiego oraz Parku Szwajcaria, a jednocześnie do ścisłego centrum można dotrzeć pieszo w 15 minut – opowiada Iwona Kmiecik, doradca klienta w gliwickim biurze sprzedaży Grupy Murapol. Inwestycja składa się obecnie z 3 budynków. Zaplanowano w nich ponad 285 mieszkań. Lokale posiadają innowacje autorskiego systemu home management system Murapolu, zapewniające bezpieczeństwo oraz oszczędności w eksploatacji mieszkań, sięgające nawet 23% w skali roku.

Tychy i Mikołów kuszą spokojem

Atrakcyjnie i nowocześnie na Śląsku można zamieszkać również w mniejszych miastach, jak Tychy lub Mikołów. Ich mieszkańcy cenią sobie nie tylko zielone otoczenie, ale też kameralną architekturę nowych osiedli. - Jedną z przewag inwestycji Murapol Śląskie Ogrody, realizowanej w Tychach w dzielnicy Żwaków, jest położenie tuż przy Lasach Pszczyńskich. Istotne dla klientów są tu takie udogodnienia jak filtry antysmogowe czy rozwiązania smart home - wylicza Jolanta Bujak-Czubilińska z Murapolu. Podobnie jest w przypadku Mikołowa, gdzie blisko 200 nowoczesnych mieszkań powstaje w otoczeniu pól i lasów w ramach inwestycji Murapol Osiedle Storczyków - Nasi klienci doceniają fakt, iż osiedle jest ogrodzone, posiada liczne miejsca parkingowe, a mieszkania w szerokim wyborze metraży dostępne są w atrakcyjnych cenach – dodaje Jolanta Bujak-Czubilińska.

Nad jeziorem w Siewierzu

Osoby szukające mieszkania w Zagłębiu powinny natomiast zainteresować inwestycja Murapol Siewierz Jeziora. Osiedle wyróżnia niezwykła lokalizacja - usytuowanie na wzgórzu, w pobliżu Zalewu Przeczycko-Siewierskiego, co zapewnia nie tylko piękne widoki i dostęp do miejsc wypoczynku, ale także czyste, pozbawione smogu powietrze. Inwestycja wchodzi w skład zrównoważonej dzielnicy Siewierz Jeziorna i obejmuje kameralne, 3-piętrowe budynki. Tu również dostępne są mieszkania z innowacjami – pakietem antysmogowym i opcją smart home.

Szukasz mieszkania na Śląsku lub w Zagłębiu? Podpowiadamy, gdzie warto zamieszkać

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.