Wiadomości z Katowic

Szukasz nieoczywistych, lecz renomowanych rozwiązań? Poznaj pionierskie zegarki Bulova

  • Dodano: 2022-02-23 07:45, aktualizacja: 2022-02-23 07:46

Prawdopodobnie wszyscy i to na całym świecie rozpoznają markę Rolex. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ jest to symbol prestiżu. Z całą pewnością marka Omega również nie będzie wielu osobom obca. Jak wiadomo, ogromną reklamę wspomnianym firmom robi nie tylko solidność i bogata historia, ale także promocja celebrytów. W tym wpisie jednak nie zajmiemy się zegarkami, które wszyscy znają, lecz wielu nie widzi sensu ich zakupu. Cenowo zejdziemy półkę niżej, ale tylko po to, żeby odkryć czasomierze o równie inspirującej, ciekawej historii. Zegarki Bulova od zawsze wykonywane były z naciskiem na innowacyjność. Elegancja, nowatorstwo i wybitna precyzja to synonimy, które są nierozerwalnie związane z tą nowojorską firmą. Renomowana marka wcale nie musi w kosztować tyle, co dobry samochód!

Jak zegarki Bulova stały się rozpoznawalne na całym świecie?

Historia zegarków zdobiących nasze nadgarstki jest związana z marką Bulova. Ale po kolei. W 1875 pewien imigrant z Czech postanawia założyć w Nowym Jorku swoją firmę. Jako że był nauczony fachu w sklepie Tiffany'ego, wybór jest oczywisty – Bulova stawia na sklep jubilerski. Początki bywają trudne, choć jego działalność funkcjonuje co najmniej solidnie. Niemały impas przynoszą lata, w których firma postanawia postawić na sprzedaż zegarków. To był prawdziwy strzał w dziesiątkę – kapitał Bulovy pomnaża się wielokrotnie, co oczywiście przekłada się na większe możliwości przedsiębiorstwa. Czasy I WŚ były przełomowe z wielu względów. To właśnie w tym okresie powstają pierwsze czasomierze noszone na nadgarstkach, a tę zręczną innowację wprowadza nie kto inny jak właśnie Bulova.

Czasomierze od firmy Bulova to pomysł na prezent w samym Białym Domu

Przykłady usprawnień wprowadzanych przez tę markę można wymieniać i wymieniać. Oczywiście obecnie takie atuty, jak osłony przeciwpyłowe nikogo nie dziwią, niemniej jednak niemal 100 lat temu były powiewem świeżości. Solidność firmy i jej nacisk na rozwój sprawił, że zamówienia przychodziła nawet na wyposażenie Air Force One. Trzeba jeszcze wymienić jedno szczególne wydarzenie w historii tej firmy. Przenieśmy się bliżej nowożytności, czyli do 1971 roku. To właśnie wtedy trzech astronautów wylądowało na powierzchni księżyca. Przy takich misjach sprzęt musi stać na najwyższym poziomie, aby wytrzymać trudne warunki. Choć czasomierz marki Bulova nie był skonstruowany z myślą o podboju kosmosu, to gdy specjalny zegarek dowódcy załogi uległ awarii, to właśnie on zdał swój egzamin i nie zawiódł już do końca. Cóż, to być może dlatego zegarki Bulova później były wykorzystane w kolejnych i kolejnych misjach NASA. Nic więc dziwnego, że ta marka jest chętnie wybierana przez entuzjastów najwyższej klasy. Jeśli zainteresowała Cię historia i planujesz postawić na czasomierze kosmicznej jakości, odwiedź stronę firmy WestWatches. Znajdziesz tam wspaniały asortyment zegarków Bulova.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.