Wiadomości z Katowic

Toczenie CNC na czym polega?

  • Dodano: 2020-07-23 09:00, aktualizacja: 2020-11-11 10:06

Przemysł rozwija się bardzo dynamiczne, co w dużej mierze zawdzięcza najnowszym technologiom, składającym się na zaplecze techniczne. Celem innowacyjnych rozwiązań jest przyspieszenie pracy bez konieczności zmniejszania jej efektywności bądź jakości.

Działaniem, które spełnia to założenie, jest toczenie CNC. Na czym polega usługa toczenia CNC? Gdzie ją wykonać? Właśnie na te pytania udzielimy odpowiedzi w dzisiejszym wpisie.

Czym jest toczenie CNC? W jakim celu się je wykonuje?

Toczenie CNC to jedna z nowoczesnych technik obróbki skrawania przeprowadzana przy użyciu tokarki ze sterowaniem numerycznym. Maszyna wyposażona jest w nóż tokarski, który przy użyciu ruchu liniowego obrabia obracający się element. Cały proces może odbywać się za pomocą dwóch metod – toczenia wzdłużnego i poprzecznego.

Toczenie wzdłużne ma miejsce, kiedy kierunek noża jest równoległy do osi obrotu przedmiotu. W tym przypadku możemy wyróżnić dwa sposoby toczenia ze względu na rodzaj powierzchni – toczenie zewnętrzne (zwane inaczej obtaczaniem) i wewnętrzne (tak zwane wytaczanie, bądź roztaczanie). Z kolei w toczeniu poprzecznym nóż jest prostopadle ustawiony do osi obrotu.

Toczenie CNC pozwala obrobić elementy przypominające bryły obrotowe. Zaliczyć do tej kategorii można wszelkie przedmioty mające walcowaty, kulisty bądź stożkowy kształt. W trakcie obróbki nóż tokarski odcina kolejne warstwy, co pozwala nadać przedmiotom konkretne kształty.

Technologie wykorzystywane przy zleceniach toczenia

Firmy, którym zostało zlecone toczenie, stosują w swojej pracy różne technologie. Wśród nich można wymienić między innymi:

  • obróbkę CNC różnych gatunków stali,
  • obróbkę skrawaniem pod zamówienie klienta,
  • obróbkę aluminium,toczenie precyzyjnych elementów metalowych,
  • frezowanie detali na automatach tokarskich.

Precyzyjne toczenie przedmiotów obejmuje kilka materiałów, takich jak aluminium, stal, stal wysokogatunkową, miedź i mosiądz. Wiele firm specjalizujących się obróbką CNC stawia na zautomatyzowaną produkcję w parku maszynowym. Takie podejście pozwala im zagwarantować klientom wysoką wydajność oraz konkurencyjne ceny.

Toczenie CNC na Śląsku

Znalezienie firmy, oferującej usługi toczenia CNC na wysokim poziomie nie jest łatwym zadaniem. Na szczęście, na Śląsku działa firma Loma Polska, która wykonuje profesjonalnie zlecenia, zarówno pod względem jakości, jak i terminowości. Specjaliści z Loma Polska wykorzystują w swojej pracy najnowsze oraz najefektywniejsze rozwiązania i narzędzia, dzięki czemu są w stanie zapewnić klientom bezawaryjne usługi.

Co ważne, każdy proces produkcyjny, który odbywa się na terenie parku maszynowego firmy, objęty jest kontrolą jakości – Loma Polska starannie selekcjonuje elementy, monitorując przy tym każdy etap pracy. Tylko takie podejście pozwala im zagwarantować klientom rozwiązania skrojone pod nawet najbardziej wymagające osoby. Nic więc dziwnego, że Loma uważana jest przez wielu za jedną z lepszych firm oferujących usługi toczenia CNC na Śląsku.


Źródło: Artykuł sponsorowany

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.