Wiadomości z Katowic

Top 5 kierunków na wakacje z dojazdem własnym samochodem

  • Dodano: 2021-04-13 08:15, aktualizacja: 2021-04-16 09:14

Nie ma żadnych wątpliwości co do tego, że trudne czasy nastały dla wszystkich kochających podróże. Choć lotniska powoli są otwierane, a loty wznawiane to funkcjonowanie hoteli i obiektów użyteczności publicznej wciąż pozostaje pod dużym znakiem zapytania. Koronawirus daje nam się we znakie, ale fakt występowania pandemii niektórym nie odbiera chęci i spełnienia marzeń o podbojach kolejnych regionów Europy. Tych jest bardzo dużo. Atrakcje Chorwacji, Polski, czy Włoch są na wyciągnięcie ręki. Wystarczy dobrze zaplanować pobyt, a następnie wsiąść do własnego auta, by wreszcie odpocząć od niezbyt przychylnej wizji kolejnych miesięcy w świetle koronawirusa.

Tęsknota za wakacjami a bezpieczeństwo podróżowania

To fakt, że pandemia zmieniła wiele w obszarze branży turystycznej. O ile bowiem chcemy podróżować, o tyle wciąż obawiamy się korzystania z typowych wczasów w wielkich ośrodkach wypoczynkowych. Dla wielu regionów taki zorganizowany wypoczynek jest zresztą wykluczony. Zamknięte hotele i restauracje uniemożliwiają zarezerwowanie pobytu wakacyjnego, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni.

W wyniku takich zmian i reorganizacji branży turystycznej coraz częściej i chętniej stawiamy na wyjazdy organizowane na własną rękę. Tutaj wystarczy własny środek lokomocji w postaci samochodu oraz rezerwacja domów wakacyjnych, by nie tylko wypocząć w wakacyjnym krajobrazie, ale również całkowicie zapomnieć o pandemii.

Samodzielnie zorganizowane wakacje to teraz bezpieczna forma podróżowania, która ma bardzo wiele zalet. Nie ogranicza nas chociażby limit bagażu a sama podróż już będzie fascynującą przygodą, podczas której na pewno zobaczymy więcej wspaniałych miejsc niż gdybyśmy wybrali na przykład przejazd samolotem. To duży plus takiego rozwiązania i wyjątkowo kusząca opcja dla tych osób, które podczas wakacji lubią aktywnie wypełniać każdą wolną chwilę.

Gdzie pojechać na wakacje w 2021 roku?

Na wakacje organizowane na własną rękę warto wybrać się zawsze, a kierunków mamy przynajmniej kilka do wyboru. Jeśli zamierzamy zostać w Polsce to warto rozważyć Podlasie, które uchodzi za wyjątkowo magiczne miejsce. Tutaj możemy zorganizować wiele fascynujących przejażdżek rowerowych lub pozwiedzać okoliczne wioski, które podbiją nasze serca ferią barw.

Poza Polską możemy wybrać słoneczną Toskanię we Włoszech, w której nie brakuje romantycznych, prywatnych kwater oddalonych zaledwie chwilę od winnic. Toskania to idealny kierunek dla par, na zaręczyny lub podróż poślubną. Jednocześnie jest to kierunek również dość bliski, a do pokonania trasy z Polski do Toskanii potrzebujemy kilkanaście godzin autem.

Na rodzinne wakacje sprawdzi się chociażby Chorwacja lub Węgry. W Chorwacji z pewnością zaskoczy nas piękna pogoda, pyszne owoce morza oraz krystalicznie czysta woda. Na Węgrzech odpoczniemy w okolicznościach przyrody i na biwaku kempingowym. To dobra opcja dla rodzin, które lubią biwakować.

Mniej oczywistym, a jednocześnie równie pasjonującym kierunkiem wakacyjnym będzie Hiszpania. Masz dodatkowego kierowcę? W takim razie nie wahaj się zbyt długo, by ruszyć w podróż po nadmorskich kurortach. Hiszpania zaskoczy Cię wysoką jakością i piękną pogodą.

Dodaj komentarz

Wyrażam zgodę na publikację postu w formie komentarza zgodnie z obowiązującym Regulaminem.

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.