Wiadomości z Katowic

Twoje domowe akwarium

  • Dodano: 2021-09-20 10:15

Posiadanie zwierząt w domu to przyjemność. Akwarystyka to piękna pasja, którą wciąż można rozwijać a także zaszczepić nawet u najmniejszych dzieci. Akwarium jest również genialną dekoracją naszych wnętrz lub ogrodu. Przyjrzyjmy się tematowi z bliska. Ciekawi? Zaczynamy! 

Podział akwarium

Akwaria różnią się od siebie wielkością, wystrojem, ale przede wszystkim przeznaczeniem. Wśród akwarium wyróżnić można takie typy jak;

- ogólne,

- biotopowe,

- roślinne,

- hodowlane,

- morskie,

- krewetkarium.

Dobry sklep akwarystyczny jest w stanie zaoferować nam wyposażenie do każdego z powyższych rodzajów. Co więcej, ważnym jest także oświetlenie led do akwarium, by roślinność miała odpowiednie warunki do rozwoju. 

Akwarium ogólne 

Jest to najbardziej popularny i uniwersalny typ. Mogą w nich bytować wielogatunkowe ryby. Zazwyczaj i rośliny i ryby dobierane są tu przypadkowo. To standardowy rodzaj dla początkujących akwarystów. 

Akwarium biotopowe

Staramy się w nich odwzorować środowisko naturalne. Dla przykładu, staramy się odwzorować biotop z konkretnych rzek czy jezior. Odwzorowujemy również środowisko naturalne danego kontynentu. Musimy dobrać konkretne rośliny i zwierzęta reprezentujące dany biotop.

Akwarium roślinne

W akwariach holenderskich prezentowana jest piękna, niezwykle bogata roślinność tworząca unikatowe kompozycje. Wykorzystywane są rośliny inVitro. Ryb nie ma, lub odgrywają drugoplanową rolę.

Akwarium hodowlane 

Taki rodzaj zakładamy z myślą o rozmnażaniu konkretnych gatunków ryb. Zwane również akwarium lęgowym. Zazwyczaj takie awaria mają niewielki rozmiar, nie powinno być zbyt wysokie, około 25 cm. 

Akwarium morskie 

To najbardziej efektywny i wymagający  rodzaj zbiornika. Znajdują się w nich unikatowe rośliny i zwierzęta. Ryby morskie są o wiele bardziej wrażliwe niż słodkowodne. Założenie i utrzymanie morskiego akwarium jest o wiele droższe niż utrzymanie akwarium słodkowodnego. 

Krewetkarium 

Niewielki zbiornik a w nim ciekawe, małe żyjątka- krewetki. Oświetlenie LED odgrywa w nich kluczową rolę. Należy również zadbać o odpowiednią filtrację. Pozbawione jest bujnej roślinności. 

Najładniejsze oczko wodne

Oczka wodne zakłada się w przydomowych ogrodach. Jest to piękna, wyjątkowa dekoracja ciesząca oko dorosłych oraz dzieci. Powinno być również wyposażone w filtr, lampę UV czy skimmer. Do oczka koniecznie należy wybrać inne rodzaje ryb niż do akwarium domowego, np. karasie ozdobne albo orfy. 

Sklep akwarystyczny oferuje nam wiele możliwości. Wybór rodzaju akwarium należy tylko do Ciebie. Jedno jest jednak pewne, warto mieć je we własnym domu. Do dzieła! 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.