Wiadomości z Katowic

Ubezpieczenie narciarskie - na krótsze i dłuższe wyjazdy

  • Dodano: 2022-01-19 08:45, aktualizacja: 2022-01-19 08:50

Początkującym narciarzom może wydawać się, że posiadanie ubezpieczenia zdrowotnego w ramach NFZ jest wystarczające. Tymczasem doświadczeni w jeździe po stokach wiedzą, że lepiej wykupić dodatkowe ubezpieczenie, aby czuć się pewniej, szusując. Interesującym jest fakt, iż obecnie polisę można wykupić zarówno na jedno-, jak i kilkunastodniowy wyjazd.

Jednodniowe szusowanie

Każdy narciarz marzy o tym, aby spędzić na stoku jak najwięcej czasu, jednak nie zawsze okazuje się to możliwe. Dlatego też niektórzy wyjeżdżają w góry tylko na weekend, a nawet na jeden dzień. Wydawałoby się, że podczas jednego dnia szusowania nic złego nie może się stać, jednak nie warto dać się zwieść - lepiej wykupić ubezpieczenie górskie jednodniowe, bez względu na to, czy wybieramy się na stoki krajowe, czy też zagraniczne. Cena polisy zaczyna się już od 4 zł, za najdroższą zaś zapłacimy kilkadziesiąt złotych. Są to niskie kwoty w porównaniu do tych, które musielibyśmy wyłożyć, gdybyśmy w ciągu nawet jednego dnia wycieczki ulegli wypadkowi. 

Wyjazd na dłużej

Narciarze, którzy planują nieco dłuższy wypoczynek, powinni pomyśleć o zakupie polisy, która będzie stanowiła ochronę na każdy dzień wyjazdu. W jej ramach ubezpieczyciel może pokryć koszty:

  • ratownictwa górskiego,
  • leczenia,
  • rehabilitacji,
  • powrotu do domu.

Jeśli zdecydujemy się na rozszerzony pakiet, zapewnimy sobie dodatkową ochronę przed skutkami zachorowania na koronawirusa, co może okazać się bardzo wartościowe w czasach pandemii. Ubezpieczyciel może bowiem pokryć wydatki związane z:

  • nałożeniem kwarantanny, a więc dłuższym pobytem w hotelu,
  • wyżywieniem w czasie obowiązywania kwarantanny,
  • powrotem do miejsca zamieszkania,
  • diagnozowaniem bliskich osób w kierunku COVID-19.

Na dłuższy wyjazd na narty wielu z nas czeka cały sezon letni i jesienny, jednak warto uczynić wszystko, aby był on całkowicie bezpieczny. Nie wystarczy tylko przestrzegać ogólnych zasad sanitarnych czy związanych z bezpieczeństwem, bowiem wypadek może zdarzyć się w każdym momencie. O wiele lepiej zakupić dobrej jakości polisę narciarską, o której więcej można przeczytać tuta: https://www.ubezpieczeniaonline.pl/narciarskie/0.html.

Zabezpieczenie dla całej rodziny

Rodzice zwykle starają się zarazić swoją pasją dzieci. Jeśli sami uwielbiają jeździć na nartach, to chętnie zabierają swoje pociechy w góry, gdzie te mogą nauczyć się szusować, a w późniejszym okresie szlifować swoje umiejętności. Warto zapewnić sobie i swojej rodzinie bezpieczną podróż, kupując dodatkowe ubezpieczenie dla narciarzy. W przypadku wyjazdów rodzinnych, polisa dla jednej osoby to za mało, bowiem nie obejmuje ona ochroną ubezpieczeniową wszystkich członków rodziny. O wiele lepszym rozwiązaniem okazuje się być zakup pakietu rodzinnego bądź wykupienie każdemu uczestnikowi wyjazdu osobnej polisy. Pamiętajmy, że dzieci, tak jak i dorośli, narażone są na różnego rodzaju wypadki. Jeśli dojdzie do nich poza granicami kraju, NFZ nie zwróci kosztów związanych z transportem medycznym czy rehabilitacją, nawet jeśli chodzi o najmłodszych. 
 

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.