Wiadomości z Katowic

Volvo bez Vat

  • Dodano: 2021-04-20 11:00, aktualizacja: 2021-04-28 11:57

Zdecydowana większość osób cieszy się z przyjścia wiosny, bowiem są to dłuższe i cieplejsze dni oraz okres, w którym modele hybrydowe Volvo XC40 i XC90 są dostępne bez VAT. Akcja promocyjna organizowana jest przez tą szwedzką markę cyklicznie i można było się spodziewać, że wraz z przyjściem odwilży w pogodzie tak samo przyjdzie czas na odwilż w cenach niektórych modeli. Tym razem wiosna bez VAT dotyczy dwóch świetnie sprzedających się modeli SUV Volvo XC40 i Volvo XC90 w wersjach hybrydowych.

Volvo XC40

Od momentu pojawienia się na rynku Volvo XC40 stało się jasne, że w segmencie kompaktowych SUV’ów pojawił się nowy lider nagrodzony tytułem Car of The Year 2018. Jest to auto, które posiada większość zalet swoich większych odpowiedników, ale zawartych na mniejszej przestrzeni. Niepowtarzalny wygląd nadwozia sprawia, że nawet nie interesując się motoryzacją, przechodząc obok nie pozostaniesz obojętny. Volvo XC40 nie jest autem krzykliwym, zwraca uwagę wyraźnie zaznaczonymi liniami i wytłoczeniami.

Doskonale współgrający ze sobą napęd elektryczny i spalinowy pozwalają na ekonomiczną i dynamiczną jazdę, która dodatkowo wywołuje mniejszą emisję CO2 do atmosfery. Silnik elektryczny pozwala pokonać 46 km gdy jest w pełni naładowany. W Volvo XC40 zadbano o ekologię również na etapie produkcji wnętrza, czego przykładem mogą być wykładziny wykonane w całości z tworzyw sztucznych uzyskanych z recyklingu.

Wracając do napędu warto zaznaczyć, że tej wersji jest bliżej do auta elektrycznego niż spalinowego. Co prawda 46km na silniku elektrycznym to zupełnie inna skala niż w przypadku wersji elektrycznej, która jest w stanie przejechać 418 km, ale wedle danych pochodzących z serwisów marki Volvo aż 35 procent całkowitego przebiegu realizowane jest na trybie jazdy Pure czyli bez wykorzystania silnika spalinowego. Wynika to w dużej mierze ze zwiększonej pojemności akumulatora względem innych hybryd dostępnych na rynku oraz polepszającej się infrastruktury do ładowania samochodów elektrycznych.

Model XC40 to oczywiście nie tylko doskonale przemyślany napęd, ale również eleganckie i komfortowe wnętrze wykonane z zasadami skandynawskiego poczucia estetyki oraz dostosowane do zmieniających się aut, które coraz częściej wyposażone są w elektroniczne panele zamiast tradycyjnych pokręteł i przycisków. Komfort wynikający z konstrukcji i materiałów samych foteli w połączeniu z technologiami jakie zostały wykorzystane w tej wersji wymagały osobnego artykułu. Przejdźmy do modelu XC90, który ma podobne rozwiązania i tam nieco szerzej opiszemy aspekt nowoczesnych systemów poprawiających odczucia z jazdy i zwiększających bezpieczeństwo.

Volvo XC90

Jeżeli tyle ciepłych słów powiedzieliśmy o modelu XC90, to jak będzie wyglądał segment poświęcony najczęściej nagradzanemu SUV’owi w historii? Volvo XC90 to starszy brat XC40, który przecierał szlaki dla XC40 i XC60 a zrobił to w spektakularny sposób. Na oficjalnej stronie Volvo znajdziemy informację o 69 nagrodach od momentu wypuszczenia auta na rynek, a to tylko te bardziej znaczące. Volvo XC90 został doceniony w wielu krajach, gdyż spełniał wszystkie założenia auta premium, które dodatkowo robiło i wciąż robi lepiej wiele rzeczy od innych aut z tego segmentu.

Model XC90 T8 Recharge to auto charakteryzujące się ogromnym bezpieczeństwem i komfortem, na który wpływ ma również przestrzeń wewnątrz auta. Wielki SUV nie musi być zawalidrogą uniemożliwiającym dynamiczną jazdę. Dzięki połączeniu silnika spalinowego oraz akumulatorów nie musisz obawiać się manewrów wyprzedzania. Jednak o samym napędzie może innym razem, gdyż jest to ta sama technologia co stosowana w modelu XC40. Osoby, które choć raz wsiadły do tego auta, nie chciały z niego wysiadać. Naukowcy spierają się co jest czynnikiem wywołującym taką reakcję. Pierwotnie zakładano, że to kwestia niezwykle wygodnych foteli, które trzymają na zakrętach i dbają o twój kręgosłup podczas jazdy i w razie wypadku. Jednak uznano, że nawet z najwygodniejszego fotela chce się z czasem wstać, więc uwagę zaczęło zwracać wykończenie wnętrza. To jest wykonane z najlepszych materiałów, które cechują się niezwykłą dbałością o szczegóły. Każdy element został przemyślany w taki sposób, aby nie rozpraszać kierowcy a jednocześnie zapewniać poczucie bezpieczeństwa i kontroli nad wszystkimi elementami. Połączenie tych dwóch elementów dawało już podstawy do postawienia diagnozy, ale uznano, że jest coś jeszcze, multum nowoczesnej technologii wspomagającej kierowcę oraz uprzyjemniającej jazdę pasażerom.

Volvo XC90 to nie jest auto, w którym myślisz o tym, żeby jak najszybciej dotrzeć z punktu A do punktu B. W tym aucie relaksujesz się trasą, nawet do tego stopnia, że czasem wybierzesz dłuższą trasę, po to, aby się zrelaksować za kierownicą tego auta.

Oba omawiane dzisiaj modele dostępne są w Salonach Auto-Boss znajdujących się w Chorzowie i Bielsku-Białej. Takie położenie Salonów sprawia, że jest to Dealer łatwo dostępnych dla wszystkich fanów Volvo z Katowic, Gliwic, Tychów, Częstochowy czy innych miast Śląska a nawet miejscowości zagranicznych. Zapraszamy do lepszego zapoznania się z ofertą Volvo Auto-Boss na modele XC90 i XC60.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.