Wiadomości z Katowic

Wanna prostokątna - tradycyjne i sprawdzone rozwiązanie

  • Dodano: 2021-09-13 09:45

Remont łazienki przeprowadza się po to, aby przyjemniej się z niej korzystało. Efekt ten można osiągnąć przede wszystkim poprzez korzystanie ze sprawdzonych i praktycznych rozwiązań. Jednym z wyborów, które się podejmuje jest wybór odpowiedniej wanny. Istotnymi aspektami są jej wymiary, pojemność, a także materiał, z którego jest wykonana. Przyglądając się tym wszystkim informacją, szczególną uwagę zwraca się na kształt wanny. Bardzo często wybieranym, przez co popularnym rozwiązaniem jest postawienie na wannę prostokątną. Taki model, dzięki swojej klasycznej i tradycyjnej formie będzie pasował do każdej łazienki pod względem kształtu jak i designu. To najlepsze uniwersalne rozwiązanie.

Wanna prostokątna i jej zalety

Zaopatrzenie się w wannę prostokątną to postawienie na klasykę, która nie wychodzi z mody. Ze względu na swój kształt zmieści się we wnęce czy będzie można ją szczelnie połączyć ze ścianą. Ogromnym zainteresowaniem cieszą się wanny prostokątne z obudową, które w bardzo łatwy sposób można dopasować do indywidualnych wymiarów łazienki czy innych zabudowań w niej się mieszczących. Uwagę należy zwrócić również na wanny prostokątne do zabudowy, które można świetnie zestawić z innymi urządzeniami w łazience. Wanny prostokątne to nie tylko genialne i sprawdzone rozwiązania do małych łazienek, a także doskonałe modele do większych przestrzeni. Tego rodzaju wanny można spotkać również w wersjach wolnostojących czy dwuosobowych.

Wanna prostokątna z obudową - z jakiego materiału?

Wybór doskonałej, tradycyjnej wanny, która będzie służyła przez długie lata, a także zapewni niesamowity komfort użytkowania to nie tylko jej kształt, lecz także materiał, z którego jest wykonana. Jedną z dostępnych możliwości są wanny prostokątne akrylowe, które są odporne na zarysowania czy działanie środków chemicznych. Dodatkowym atutem wanny akrylowej jest to, że jej powierzchnia jest gładka i ciepła, a niektóre modele posiadają powłokę antybakteryjną, na której bakterie rozwijają się wolniej. Zdecydować się można również na wannę prostokątną żeliwną, która wykonana jest z najtrwalszego materiału, nie ulega zniekształceniu oraz jest odporna na zarysowania i uderzenia. Jej głównym atutem jest bezwładność cieplna, czyli utrzymanie stałej temperatury wody. Ostatnim dostępnym na rynku typem wanny prostokątnej są modele wykonane ze stali. Ten wybór jest korzystny cenowo, a wanny wykonane są z jednego arkusza blachy, aby zapobiec korozji. Niestety nie są one najlepsze w kwestii utrzymywania ciepła wody.

Klasyczna wanna prostokątna?

Zakup uniwersalnej, a zarazem klasycznej wanny prostokątnej z obudową czy wolnostojącej to świetne rozwiązanie do łazienki o każdym metrażu. Świetnie sprawdzi się ona jako luksusowe urządzenie, które daje możliwość wpasowania się w do już obecnej zabudowy. Sklep plytkilazienki.pl oferuje szeroką gamę wanien prostokątnych. Zapraszamy do zapoznania się z pełną ofertą tego sklepu, a my widzimy się w kolejnych artykułach..
 

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Więcej informacji na temat przysługujących Państwu praw zawarliśmy w Polityce Prywatności.