Wiadomości z Katowic

Wymień opony dla własnego bezpieczeństwa

  • Dodano: 2021-11-09 08:00, aktualizacja: 2021-11-09 08:15

Wymiana opon to kluczowa czynność dla posiadaczy samochodu dbających o każdy detal przy usprawnieniu jazdy. Zwiększa również bezpieczeństwo na drodze podczas niespodziewanych i ciężko trudnych warunków pogodowych na drodze. W zależności od pory roku należy wymienić opony letnie na opony zimowe, podczas samochodowych podróży zagranicznych wziąć pod uwagę warunki za granicą, a także odwiedzić serwis opon, gdy te po prostu się zużyją i wydłużają drogę hamowania, co wpływa na bezpieczeństwo i komfort jazdy.

Wymiana opon? Koniecznie!

Wymiana opon powinna być dla każdego kierowcy standardową czynnością podczas posiadania pojazdu. Jednak nie wszyscy kierowcy o to dbają, a przecież dzięki regularnej wymianie opon stanowczo poprawiamy bezpieczeństwo swoje oraz innych kierowców. W Polsce nie ma ustawowego obowiązku wymiany opon, jednak to nie powód, by ignorować stan opon, czy warunki pogodowe. Zbliżająca się zima jest zatem odpowiednim czasem, żeby na jakiś czas pożegnać się z oponami letnimi. 

Zarekomenduj wymianę opon bliskim

Znajdź zatem dobry warsztat, który profesjonalnie i szybko zapewni Ci wymianę opon. Możesz kupić używane opony zimowe lub wybrać całkiem nowe, które posłużą dłużej. Możesz przejrzeć ofertę opon tutaj: https://noweopony.pl/opony/zimowe. Nie zwlekaj z wymianą opon, niedługo zima. Mimo że obowiązek wymiany opon w Polsce nie istnieje, to np. wyjeżdżając do Francji na zimowy wypoczynek od listopada do marca musisz posiadać zimowe opony. Warto więc znać zasady korzystania z opon zimowych nie tylko w naszym kraju.

Opony zimowe i opony letnie - warunki pogodowe

Jazda na oponach letnich rekomendowana jest przy średniej temperaturze wyższej, niż 7 stopni Celsjusza. Niższa od tej temperatura znacząco wpływa na utratę przyczepności samochodu, ponieważ guma opon letnich w takich warunkach sztywnieje. Dlatego poniżej tej temperatury zalecane są już opony zimowe, których bieżnik znacznie dłużej przetrwa trudniejsze warunki i nie ściera się tak szybko. Szczególnie polecanym produktem są opony Uniroyal: https://noweopony.pl/model-opony/uniroyal-winterexpert - w dobrej cenie, idealne na zimowe warunki, posiadające gwarancję producenta.

Przy wymianie opon znaczenie ma również głębokość bieżnika. Na zakup nowych opon powinien przekonać nas fakt, gdy bieżnik używanych jest mniejszy niż 2-3 mm. By zdążyć przed pierwszym śniegiem, jak najszybciej sprawdź stan swojego bieżnika. Skontaktuj się z wybranym warsztatem i zapytaj swojego serwisanta o najbliższy wolny termin.

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.