Wiadomości z Katowic

Życie w USA - jak wygląda?

  • Dodano: 2022-06-15 15:00

Czy w USA żyje się szybciej, niż w Europie? Czy ostatnie wydarzenia w Ukrainie odbijają się szerokim echem w Ameryce i mają wpływ na tamtejszą codzienność. USA wciąż jest krajem wielkich możliwości dla wszystkich, którzy pragną się tam przenieść. O czym trzeba pamiętać, przygotowując się do wyjazdu do USA na czas określony lub na stałe?

Życie w USA - pęd i życie przed ekranem komputera

Obecnie ma się wrażenie, że wszelkie kryzysy Stany Zjednoczone mają już za sobą. Owszem, poziom przestępczości zawsze był tam wysoki, ale ostatnie lata wskazują na pewien constans. Sytuacja jest unormowana, nie jest ani lepiej, ani gorzej pod tym względem. Podobnie rzecz się ma z poziomem bezrobocia. USA są trzecim na świecie krajem tak silnie rozwiniętym pod kątem technicznym i informatycznym. Dzięki temu wiele osób zdobywa pracę zdalną, często bez konieczności wychodzenia z domu do biura, jeśli ma się własny sprzęt. Prowadzenie home office, czyli domowego biura w ostatnich latach w USA bardzo przybrało na sile.

Korporacje, zwłaszcza te z silnie rozbudowaną marką, posiadające filie na całym świecie, rekrutują swoich pracowników w trybie ciągłym. Większość młodych ludzi w granicach 23 - 40 lat nie może narzekać na brak pracy. 

Życie w USA - jedzenie i kultura masowa

Stawiając na życie w USA, musimy zauważyć, że kraj ten niesamowicie inwestuje w jedzenie przetworzone. W supermarketach tak naprawdę mało jest warzyw i owoców, jeśli porównamy asortyment z typowo polskim sklepem. W amerykańskich sklepach nawet puree ziemniaczane lub dowolne warzywne danie kupić można w folii, już przetworzone, tak jak u nas np. flaczki lub kaszankę. Ciągłe inwestowanie w przetworzoną żywność oraz produkty z dużą zawartością chemii sprawiło, że wielu Amerykanów zaczęło mieć problem z nadwagą. Z drugiej strony, nie da się też nie zauważyć przywiązania do zdrowego stylu życia - ludzie z USA lubią korzystać z obiektów fitness i wellness, przynajmniej dwa razy w tygodniu. 

Ćwiczenia pozwalają im zachować formę mimo długotrwałej pracy siedzącej. Masowa kultura ma dla Amerykanów ogromne znaczenie. Bardzo lubią wszelkiego rodzaju eventy muzyczne, koncerty i festiwale, choćby były one bardzo kameralne. Są niesamowicie otwarci na sztukę, malarstwo, kino czy teatr. 

Życie w USA w 2022 roku 

Amerykanie obecnie mocno angażują się w pomoc dla Ukrainy - i to nie tylko zbrojną. Po drugiej wojnie światowej do USA trafiło wielu Ukraińców, którzy żyją do tej pory i nierzadko stoją na czele pomocy dla państwa poszkodowanego przez Rosję. Nawet, jeśli odnosi się wrażenie, że Ameryka jest przecież geograficznie odległa od Ukrainy, w ogólnej atmosferze i podejściu Amerykanów do tematu odczuwa się lęk i niepewność. Przywiązanie Amerykanów do śledzenia informacji na temat światowych zmian z pierwszej ręki jest bardzo mocno widoczne. To właśnie oni o wszystkim dowiadują się najszybciej. Jak naprawdę wyrysuje się przyszłość USA na kolejne lata - pokażą tylko rozsądne decyzje Joe Bidena. Nastały czasy niepewności i uważnego obserwowania nieprzyjaciela - także ze strefy USA. 

Więcej na temat życia w USA dowiesz się na stronie  https://estavisa.pl/blog/

Sylwia MachowskaSylwia Machowska
Źródło: Art. sponsorowany / Materiał dostarczony przez zleceniodawcę

Dodaj komentarz

chcę otrzymać bezpłatny newsletter portalu mojeKatowice.pl.

Publikowane komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników portalu.
Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść opinii.