Katowice - portal miejski mojeKatowice.pl

Kalendarz wydarzeń

  • 2018-02-24 10:00

  • Park Leśny

Impreza już się odbyła.

IV Parkowe Hercklekoty

W sobotę, 24 lutego br., odbędzie się przyprawiająca o szybsze bicie serca walentynkowa impreza… biegowa.

Od godziny 10:00 na alejkach Parku Leśnego w Katowicach, czyli w Dolinie Trzech Stawów, będzie można spotkać rozbieganych uczestników IV Parkowych Hercklekotów.

W ramach IV Parkowych Hercklekotów zakochani w bieganiu i Nordic Walkingu będą mieli do pokonania dwa dystanse. Do wyboru uczestników trasa około 7 i około 12 km.  Bieg poprowadzi przez urokliwe zakątki Doliny Trzech Stawów, jednego z ulubionych miejsc aktywnych mieszkańców Katowic i nie tylko.

Nieco ponad tydzień pozostał do zamknięcia zapisów, a na listach jest już prawie 1300 uczestników z czego pół tysiąca zapisało się w pierwszej dobie trwania zapisów.

Jak zawsze, organizatorzy pamiętają także o najmłodszych. W ramach IV Parkowych Hercklekotów odbędą się zawody biegowe dla dzieci, które zmierzą się z trasą na dystansie 200, 400 i 800 metrów. Na dystansie 400 i 800 metrów dzieci powalczą o puchary i nagrody. Na podium stanie 12 osób.

Na starcie ustawi się ponad 1000 biegaczy, 200 dzieci i aż 200 „chodziarzy”, czyli miłośników Nordic Walking. Na podium stanie trzech najszybszych biegaczy w biegu na 7 i 12 km, a także zwycięzcy w kategorii NW z podziałem na kobiety i mężczyzn. Łącznie 18 osób.

Na dyplom i miejsce na podium mogą także liczyć biegacze w kategoriach wiekowych, a wyróżnienie otrzyma aż 60 zawodników.

Cieszymy się, że aż tyle osób zdecydowało się spędzić z nami kolejne, czwarte już walentynki. Na listach startowych, pojawiło się wiele nazwisk, które kojarzymy z zeszłego roku. Wielu uczestników zapowiada udział w całym cyklu Grand Prix – cieszą się organizatorzy i dodają - Na mecie, na każdego zawodnika będzie czekała ciepła herbata i pyszna zupa, co powinno uspokoić hercklekoty, których uczestnicy nabawią się podczas biegu, a oprócz tego, jak zawsze, specjalnie na tę okazję zaprojektowany medal.

Zapisy na bieg trwają do 11 lutego lub do osiągnięcia limitu i odbywają się tylko przez internet. Szczegóły na stronie organizatora – www.mkteamevents.pl/hercklekoty

Impreza Parkowe Hercklekoty organizowana przez MK team odbędzie się już po raz czwarty. Partnerem wydarzenia jest Miasto Katowice oraz Zakład Zieleni Miejskiej w Katowicach.

Patronem honorowym biegu jest Prezydent Miasta Katowice, Marcin Krupa.

W skład cyklu GRAND PRIX MK TEAM 2018 wchodzą następujące zawody:

  • IV Parkowe Hercklekoty 24.02.2018 r., Katowice
  • III Siemianowicki Bieg Świetlików 23.06.2018 r., Siemianowice Śląskie
  • IV Siemianowickie Nocne Marki 27.10.2018 r., Siemianowice Śląskie
  • V Bieg Mikołajkowy 09.12.2018 r., Katowice

Podsumowanie cyklu odbędzie się podczas uroczystej gali w styczniu 2019 r.

IV Parkowe Hercklekoty
  • 2018-02-24 10:00

  • Park Leśny

Dodaj komentarz

powiadamiaj o odpowiedziach na komentarz.

dodaj mój adres do newslettera.

Dodając komentarz akceptujesz regulamin portalu.