Katowickie przedszkolaki z wizytą u ratowników medycznych

Czas czytania: 1 min.

W ramach programu edukacyjno – profilaktycznego „Bezpieczny maluch” maluchy z przedszkoli nr 14, 20,48, 52 spotkały się tym razem z ratownikami medycznymi.

Podczas spotkania w Wojewódzkim Pogotowiu Ratunkowym, maluchy poznały podstawy pierwszej pomocy oraz ćwiczyły co zrobić w sytuacji zagrożenia życia.

„Praktyka czyni mistrza” o tym przekonały się przedszkolaki z dzielnicy Koszutka

Na spotkaniu z ratownikami medycznymi maluchy ćwiczyły postępowanie z osobą nieprzytomną, jej prawidłowe ułożenie oraz wzywanie pomocy – dzwoniąc pod numer alarmowy 999 lub 112. W ten sposób przekonały się, że chwytając w odpowiedni sposób osobę nieprzytomną – nawet dorosłą – bez trudu mogą przewrócić ją z brzucha na plecy i ułożyć  w bezpiecznej pozycji. 

Dużą atrakcją okazało zwiedzenie prawdziwego ambulansu. Maluchy w bezpiecznej atmosferze miały okazję  zobaczyć specjalistyczne wyposażenie karetki pogotowia oraz posłuchać głośnych sygnałów. 

Ideą programu jest aby najmłodsi pozyskali dla swoich potrzeb szereg prostych i nieskomplikowanych metod zachowań oraz umiejętności praktycznych w sytuacjach niebezpiecznych. Mamy nadzieję, że spotkania na długo pozostaną w pamięci dzieci, a zdobyta wiedza i wrażenia będą niezapomniane.

Sylwia Machowska
Źródło: KMP Katowice

Dodaj komentarz

Błąd:

Wynik:
Opinia została pomyślnie dodana.
Po przeprowadzeniu weryfikacji, jej treść zostanie udostępniona publicznie.

Trwa wysyłanie komentarza ...

Komentarze są prywatnymi opiniami użytkowników. Wydawca portalu nie ponosi odpowiedzialności za treść.

* pola obowiązkowe